pirmadienis, gegužės 10 d.
A. Navalną grasina maitinti per prievartą
BNS

Rusijos kalėjimų pareigūnai grasina pradėti jėga maitinti kalintį Kremliaus kritiką Aleksejų Navalną, nuo bado streiko pradžios netekusį 8 kg svorio, pirmadienį pranešė jo bendražygiai.

„Matydama bado streiko rimtumą administracija kas dieną grasina pradėti maitinimą per prievartą“, – parašė A. Navalno bendražygiai socialiniame tinkle „Twitter“.

Jie nurodė, kad A. Navalnas, praėjusią savaitę pranešęs, kad jį kamuoja kosulys ir kad jis turi temperatūros, buvo sugrąžintas iš kalėjimo ligoninės.

„Jie vis dar neleidžia, kad jį apžiūrėtų gydytojas“, – sakė opozicionieriaus bendražygiai.

44 metų A. Navalnas dabar sveria 77 kg, o kovo 31-ąją, kai jis pradėjo bado streiką, jo svoris siekė 85 kg, sakė jie.

A. Navalnas buvo areštuotas sausį, vos sugrįžęs iš Vokietijos, kur jis buvo gydomas po apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“.

Kitą mėnesį jis buvo nuteistas kalėti pustrečių metų už lygtinio paleidimo sąlygų pažeidimą jam anksčiau iškeltoje sukčiavimo byloje.

A. Navalno teisininkų komanda, praėjusią savaitę aplankiusi jį kolonijoje Pokrovo mieste, esančiame maždaug 100 kilometrų į rytus nuo Maskvos, sakė, kad jis, be kita ko, pradeda nebejausti savo rankų.

Opozicionieriaus advokatai reikalauja perkelti jį į ligoninę ne kalėjime. Kremlius tvirtina, kad A. Navalnas nesulauks jokio ypatingo elgesio.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 12 19:44
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt