šeštadienis, spalio 31 d.
A. Navalnas siunčia žinutę V. Putinui: aš patvirtinu, kad grįšiu į Rusiją ir tęsiu savo darbus
Alfa.lt

Rusų opozicionierius Aleksejus Navalnas paskelbė naują vaizdo įrašą, kurį pradėjo garsiąja savo fraze „Sveiki, tai Navalnas“. Jame akcentuojami trys svarbiausi dalykai: opozicionierius patvirtina, kad grįš į Rusiją, dėl pasikėsinimo į jo gyvybę kaltina V. Putiną ir dėkoja gerbėjams už palaikymą.

„Aš puikiai suvokiu, kas vyksta, ir akivaizdžiai matau, kad Kremlius tiesiog svajoja, kad aš negrįžčiau, būtent dėl to jie kasdien leidžia keistus ir ganėtinai agresyvius pareiškimus, nes nori, kad aš išsigąsčiau. Net neabejoju, kad vieninteliu įtariamuoju dėl Navalno apnuodijimo būsiu aš pats.

Nepaisydamas to, aš patvirtinu, kad grįšiu į Rusiją ir tęsiu savo darbus. Jokia kita galimybė nebuvo svarstyta“, – vaizdo įraše tikino opozicionierius.

Vladimiro Putino atstovas Dmitrijus Peskovas netrukus po to, kai A. Navalnas buvo išrašytas iš ligoninės, žurnalistams pareiškė: „Dėl jo sugrįžimo į Maskvą – kaip bet kuris kitas Rusijos pilietis jis gali tai padaryti bet kuriuo metu.“

A. Navalno šeima ir bendražygiai tvirtina, kad su jo apnuodijimu yra susijusi Rusijos valdžia. Maskva tai neigia. Nepaisant to, Rusijoje nuspręsta nepradėti tyrimo dėl A. Navalno apnuodijimo. Apie tai opozicionierius taip pat užsiminė vaizdo įraše:

„Aš iš tiesų esu tikras, kad už pasikėsinimo į mano gyvybę stovi Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas. Man atrodo, kad tai, kas šiuo metu vyksta, tai įrodo.

Įsivaizduokite: kam nors sulaužė kaukolę plyta. Jis mėnesį pragulėjo ligoninėje. Ar bus iškelta baudžiamoji byla? Žinoma! Ką nors ketino nušauti, tačiau nenužudė, o tik sunkiai sužeidė. Ar bus iškelta baudžiamoji byla? Žinoma!

Kodėl mano atveju nėra nei baudžiamosios bylos, nei tyrimo – nieko nėra. Aš nežinau, kur dingo mano drabužiai, negaliu gauti prieigos prie nuosavų medicinos įrašų. Terminai pradėti tyrimą jau seniausiai praėjo, tačiau nieko nevyksta“, – piktinosi A. Navalnas.

Rusija aiškina vilkinanti tyrimo pradžią, nes tam trūksta iš A. Navalno Berlyne paimtų mėginių. Apie tai pareiškė šalies Užsienio reikalų ministerijos atstovė Marija Zacharova.

Iniciatyvos ėmėsi patys

A. Navalno įkurtas Kovos su korupcija fondas (FBK) kreipėsi į Rusijos Federalinę saugumo tarnybą (FSB) prašydamas iškelti baudžiamąją bylą dėl neteisėto cheminio ginklo kūrimo ir kaupimo.

FBK nurodė, kad Rusija 1997 m. ratifikavo Cheminio ginklo konvenciją, įsipareigodama „niekada, jokiomis aplinkybėmis nekurti, negaminti, kitaip neįsigyti, nekaupti ar nelaikyti cheminio ginklo... tiesiogiai ar netiesiogiai niekam jo neperduoti, nenaudoti“.

Alfa.lt primena, kad 44 metų kovos su korupcija aktyvistas, opozicionierius A. Navalnas yra vienas įnirtingiausių prezidento V. Putino ir jo aplinkos kritikų. Rugpjūčio 20 d. jis netikėtai pasijuto blogai ir prarado sąmonę lėktuve, skridusiame iš Tomsko miesto į Maskvą. Laineris buvo priverstas skubiai nusileisti Omske.

Po kelių dienų, praleistų Omsko ligoninėje, N. Navalno artimiesiems buvo duotas leidimas perkelti jį į Vokietijos sostinėje esančią „Charite“ ligoninę.

Berlyno ligoninėje jis praleido 32 dienas, 24 iš jų – intensyviosios terapijos skyriuje.

Vokietijos teigimu, toksikologiniai tyrimai „nepaneigiamai įrodo“, kad A. Navalnas buvo apnuodytas „Novičiok“ medžiaga, kuria Solsberyje 2018 m. buvo apnuodytas ir buvęs dvigubas agentas Sergejus Skripalis.

2020 10 09 18:01
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt