penktadienis, liepos 1 d.
A. Navalnas skundžia devynerių metų laisvės atėmimo bausmę
BNS
Scanpix
Aleksejus Navalnas

Kalinamas Kremliaus kritikas Aleksejus Navalnas antradienį turėtų apskųsti kovą teismo jam skirtą devynerių metų laisvės atėmimo bausmę dėl kaltinimų, kuriuos opozicionierius ir jo bendražygiai vadina politiškai motyvuotais.

Teismo posėdis vyks Rusijos valdžios institucijoms toliau siekiant nutildyti likusius vyriausybės kritikus ir tęsiant invaziją kaimyninėje Ukrainoje, per kurią jau žuvo tūkstančiai žmonių ir dar maždaug 10 mln. gyventojų buvo priversti palikti savo namus.

A. Navalnas, balsingiausias Rusijos prezidento Vladimiro Putino kritikas šalyje, kovo pabaigoje buvo pripažintas kaltu dėl lėšų pasisavinimo ir nepagarbos teismui. Teismas jam skyrė devynerių metų laisvės atėmimo bausmę.

A. Navalnas jau atlieka anksčiau jam skirtą pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę kolonijoje už maždaug 100 km į rytus nuo Maskvos. Jis buvo nuteistas už tai, kad pažeidė senoje byloje dėl sukčiavimo jam skirtos lygtinės bausmės sąlygas.

Antradienį opozicionierius pateiks apeliaciją dėl įkalinimo bausmės pratęsimo. Jis Maskvos teismo posėdyje dalyvaus vaizdo ryšiu iš savo kolonijos.

Jei naujas nuosprendis įsigalios, 45 metų A. Navalnas bus perkeltas į į griežto režimo koloniją, kur bus kalinamas griežtesnėmis sąlygomis.

Naujas nuosprendis pakeis pernai vasarį jam skirtą bausmę: tai reiškia, kad opozicijos veikėjas už grotų praleis dar aštuonerius metus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 05 17 11:07
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt