pirmadienis, gegužės 10 d.
A. Navalno biurų tinklas pridėtas į Rusijos „ekstremistinių organizacijų“ sąrašą
BNS

Rusija penktadienį pridėjo kalinamo opozicijos politiko Aleksejaus Navalno biurų tinklą į Rusijos „ekstremistinių organizacijų“ sąrašą.

Tinklas atsidūrė Rusijos finansų stebėjimo tarnybos tvarkomame sąraše po to, kai „Rosfinmonitoring“ penktadienį pranešė jį atnaujinusi.

Dėl to bus blokuojamos A. Navalno štabų banko sąskaitos. Organizacijoms taip pat bus atimta galimybė atidaryti naujas sąskaitas.

A. Navalno regioninių biurų tinklas ketvirtadienį buvo išardytas, laukiant šio žingsnio.

Maskvos prokuratūra balandžio 26 d. sustabdė kalinamo A. Navalno regioninio biurų tinklo veiklą ir paprašė Maskvos teismo sustabdyti A. Navalno įkurto Kovos su korupcija fondo (FBK) bei Piliečių teisių gynimo fondo (FZPG) veiklą, kol bus išnagrinėtas ieškinys dėl jų uždraudimo.

Prokuratūros spaudos tarnyba teigė, kad šios organizacijos „kuria sąlygas socialinės ir sociopolitinės padėties destabilizavimui“, todėl jas reikia pripažinti ekstremistinėmis ir uždrausti.

FBK teisinė tarnyba paskelbė Maskvos prokuroro balandžio 26-osios sprendimą, kuriuo FBK ir A. Navalno štabų veikla sustabdoma, iki Maskvos miesto teismas išnagrinės atitinkamą ieškinį.

Rusija šiuo metu yra pripažinusi tris dešimtis organizacijų ekstremistinėmis. Tarp jų yra ir džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“, grupuotė „Al-Qaeda“, Jehovos liudytojų religinė grupė.

Į šį sąrašą įtrauktoms organizacijoms draudžiama veikti Rusijoje, o už dalyvavimą jų veikloje gali laukti griežtos laisvės atėmimo bausmės.

FBK tiria įtariamą aukšto rango pareigūnų korupciją ir skelbia savo tyrimų rezultatus dažnai platformoje „YouTube“ prie jų pridėdamas filmuotą medžiagą.

A. Navalno regioniniai biurai pritaria jo korupcijos tyrimams ir palaiko siūlomą balsavimo strategiją, raginant rinkėjus atiduoti balsus už tuos kandidatus, kurie turi didžiausią galimybę nugalėti Kremliui palankius savo varžovus.

44 metų opozicionierius buvo suimtas sausį, grįžęs į Rusiją iš Vokietijos, kur jis keletą mėnesių gydėsi dėl apnuodijimo nervus paralyžiuojančia medžiaga. Dėl to išpuolio A. Navalnas kaltina Kremlių, kuris jam metamus kaltinimus neigia.

Kremliaus kritikui buvo skirta pustrečių metų įkalinimo bausmė už lygtinio nuosprendžio sąlygų pažeidimus, kol jis gydėsi užsienyje. Ankstesnė lygtinė bausmė jam buvo paskirta 2014 m. byloje dėl grobstymo. Jis ir jo sąjungininkai šiuos kaltinimus vadina sufabrikuotais dėl politinių motyvų.

A. Navalnui sugrįžus į Rusiją valdžia didina spaudimą jo sąjungininkams, daugelis jo padėjėjų buvo privesti išvykti iš šalies arba jiems buvo skirtas namų areštas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 30 19:25
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt