pirmadienis, gegužės 17 d.
A. Navalno fondo biure Maskvoje surengta krata
Alfa.lt

Rusijos antstoliai ketvirtadienį surengė kratą opozicijos veikėjo Aleksejaus Navalno įkurto Kovos su korupcija fondo (FBK) biure, politikui vis dar sveikstant Vokietijoje po vos mirtimi nesibaigusio įtariamo apnuodijimo.

Pasak teisių gynimo projekto „Apologija protesta“ advokato Mansuro Gilmanovo, krata FBK biure jau baigėsi, iš ten paimta technikos.

Tačiau advokatas pažymėjo, kad jam ir jo kolegoms nebuvo leidžiama dalyvauti kratos metu ir nebuvo įmanoma sužinoti, su kuria byla ji susijusi.

Vėliau Federalinės antstolių tarnybos Sostinės departamentas patvirtino, kad FBK biure atlikti tyrimo veiksmai, susiję su baudžiamosios bylos iškėlimu jo direktoriaus atžvilgiu, dėl teismo sprendimo nevykdymo, tačiau nenurodė, dėl ko konkrečiai surengta krata.

A. Navalno atstovė spaudai Kira Jarmyš savo ruožtu tviteryje pranešė, kad krata buvo surengta ir „Navalnyj.Live“ studijoje, ir pažymėjo, kad neaišku, su kokia byla ji susijusi.

2011 metais A. Navalno įkurto FBK deklaruotas tikslas yra vykdyti tyrimus, atskleisti korupcijos schemas ir užkirsti kelią paperkamumui Rusijos valdžioje.

A. Navalnas šiuo metu yra Vokietijoje, kur buvo gydomas po įtariamo apnuodijimo. Rugpjūčio 20 dieną A. Navalnas pasijuto blogai ir prarado sąmonę skrisdamas iš Sibiro miesto Tomsko į Maskvą. Lėktuvui skubiai nusileidus jis ilgiau kaip parą buvo gydomas Omsko miesto ligoninėje, o rugpjūčio 22 dieną perkeltas į Berlyno universitetinę ligoninę „Charite“.

Rugsėjo pabaigoje A. Navalnas buvo išrašytas iš ligoninės ir šiuo metu tęsia reabilitaciją.

Spalio pradžioje Cheminio ginklo uždraudimo organizacija (OPCW) paskelbė, kad A. Navalnas buvo apnuodytas viena iš nervus paralyžiuojančių medžiagų „Novičiok“, neįtraukta į Cheminio ginklo konvencijos priede esantį cheminių medžiagų sąrašą.

Tos pačios grupės nuodai buvo panaudoti 2018 metais Anglijoje prieš buvusį rusų dvigubą agentą Sergejų Skripalį ir jo dukterį.

Rusija griežtai neigia savo atsakomybę dėl A. Navalno apnuodijimo.

2020 11 06 07:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt