trečiadienis, spalio 5 d.
Abortų draudimo Lenkijoje grimasos: Ukrainoje išprievartautos moterys negali saugiai nutraukti nėštumo
Rugilė Andrejevskytė
Unsplash
Asociatyvi nuotrauka

Ukrainoje tęsiantis okupantų žiaurumams skelbiami atvejai apie moterų prievartavimus, tačiau, net pabėgusios nuo žiaurių vaizdų į Lenkiją, išprievartautos moterys negali atsikratyti siaubo – Lenkijoje yra beveik neįmanoma pasidaryti aborto.

Alfa.lt susisiekė su Lenkijoje veikiančia nevyriausybine organizacija „Women Help Women“, kuri dalyvauja iniciatyvoje „Abortas be sienų“ ir padeda moterims saugiai nutraukti nėštumą.

Jų teigimu, nuo kovo 1 d. iniciatyva bendrai sulaukė daugiau nei 200 moterų iš Ukrainos paklausimų dėl abortų. Šie skaičiai kasdien didėja, nes dauguma pabėgėlių iš Ukrainos keliasi į Lenkiją.

Anot „Women Help Women“, daugumai moterų pavyko saugiai nutraukti nėštumą tabletėmis. Kitais, ilgesnio nėštumo, atvejais moterys buvo nukreiptos į abortų klinikas Olandijoje ir Anglijoje.

„Sunku pasakyti, kiek iš jų buvo išprievartavimo aukos, nes niekada neprašome moterų atskleisti, kodėl joms reikia aborto paslaugų“, – Alfa.lt teigė organizacija.

Lenkijoje yra „išimtinės sąlygos“ dėl prievartavimo. Aukos gali pasidaryti abortą, tačiau „Women Help Women“ paaiškino, kad „nors abortas dėl išžaginimo techniškai leidžiamas, jis beveik niekada neatliekamas“, nes tam reikia prokuroro patvirtinimo, jog išžaginimas „iš tiesų įvyko“.

„Tai akivaizdžiai neįmanoma Ukrainos moterų atveju“, – pabrėžė organizacija.

„Mes darome viską, kad padėtume visoms Ukrainos moterims dėl nepageidaujamo nėštumo, ir bendradarbiaujame su feministinėmis organizacijomis Ukrainoje, kad suteiktume galimybę naudotis skubios kontracepcijos priemonėmis ir medicininėmis abortų tabletėmis toms, kurios vis dar yra šalyje“, – sakė jie.

2021 m. Lenkijoje įsigaliojo abortų draudimas, nes Konstitucinis Teismas paskelbė, jog abortai dėl vaisiaus apsigimimo yra nesuderinami su Konstitucija. Tai reiškia, kad Lenkijoje abortai yra draudžiami, išskyrus išprievartavimo, incesto atvejais bei tada, kai kyla pavojus motinos gyvybei ar sveikatai.

2022 04 27 15:56
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt