antradienis, balandžio 13 d.
Advokatė: A. Navalno sveikata kalėjime blogėja
BNS

Įkalinto Kremliaus kritiko Aleksejaus Navalno advokatė trečiadienį išsakė susirūpinimą dėl blogėjančios opozicionieriaus sveikatos ir pareikalavo nedelsiant leisti su juo susitikti.

Anot advokatės, A. Navalnas skundėsi nugaros skausmu ir kojos nutirpimu.

Pernai rugpjūtį iškiliausią Kremliaus kritiką bandyta nunuodyti kovine nervus paralyžiuojančia medžiaga „Novičiok“. Po apnuodijimo jis komos būklės buvo nuskraidintas į Vokietiją gydyti.

Sausį sugrįžęs į Rusiją, 44 metų A. Navalnas buvo iškart sulaikytas ir jau kitą mėnesį nuteistas kalėti už tai, kad pažeidė 2014-aisiais byloje dėl sukčiavimo ir lėšų pasisavinimo jam skirtos lygtinės bausmės sąlygas, kai gydėsi užsienyje.

Šiuo metu jis atlieka jam skirtą pustrečių metų laisvės atėmimo bausmę liūdnai pagarsėjusioje Pokrovo pataisos kolonijoje netoli Maskvos.

A. Navalno advokatė Olga Michailova trečiadienį pareiškė, kad neseniai opozicionierius skundėsi stipriu nugaros skausmu, o šią savaitę sakė, kad jam nutirpo koja.

Opozicionierių apžiūrėjo neurologas, tačiau gydytojas nepasakė, kas negerai, sakė advokatė ir pridūrė, kad A. Navalnui tiesiog buvo skirtas ibuprofenas.

„Štai ir visas gydymas“, – sakė O. Michailova naujienų agentūrai AFP.

Anot jos, nuskausminamasis vaistas nepadėjo, kai antradienį A. Navalnui nutirpo koja.

„Nežinau, kas jam yra. Jį turėtų apžiūrėti tinkamas gydytojas“, – sakė advokatė.

Pasak O. Michailovos, trečiadienį jai nebuvo leista susitikti su opozicionieriumi.

A. Navalno komanda išreiškė rimtą susirūpinimą.

A. Navalno dešinioji ranka Leonidas Volkovas išsakė prielaidą, jog pataisos kolonijos administracija gali slėpti faktą, kad jis buvo perkeltas į kalėjimo ligoninę.

„Nežinome, kur Aleksejus Navalnas ir kodėl jie slepia jį nuo advokatų“, – rašė jis socialiniame tinkle „Facebook“.

A. Navalno įkurto Kovos su korupcija fondo (FBK) tyrimų vadovė Marija Pevčich sakė: „Staigus jo sveikatos būklės pablogėjimas kelia mums itin didelį susirūpinimą.“

„Manome, kad A. Navalno gyvybei gresia pavojus, ir reikalaujame nedelsiant leisti jo advokatams su jo susitikti“, – rašė ji tviteryje.

Tuo metu Federalinė bausmių vykdymo tarnybos (FSIN) ketvirtadienį paskelbė pranešimą, kad A. Navalno būklė yra patenkinama.

„Kovo 24 dieną FSIN valdybos įstaigose Vladimiro srityje, remiantis nuteistųjų pareiškimais, buvo atlikti medicinos patikrinimai, taip pat buvo patikrintas ir nuteistasis A. A. Navalnas. Remiantis tyrimo rezultatais, jo sveikatos būklė vertinama kaip stabili, patenkinama“, – nurodė tarnyba.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 03 25 13:42
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt