trečiadienis, rugpjūčio 4 d.
Afganistane žuvo Pulitzerio premiją pelnęs fotografas
BNS
Scanpix
Danishas Siddiqui

Afganistane netoli sienos su Pakistanu penktadienį žuvo Pulitzerio premiją pelnęs naujienų agentūros „Reuters“ fotografas, rengęs reportažą apie afganistaniečių saugumo pajėgų ir Talibano kovas prie vienos sienos perėjos, remdamasi vienu armijos vadu, pranešė agentūra.

Afganistaniečių pajėgos bandė atkovoti Spin Boldaką, kai patekęs į Talibano kryžminę ugnį žuvo Danishas Siddiqui, „Reuters“ sakė karininkas.

Agentūra pranešė, kad D. Siddiqui, Indijos pilietis, šią savaitę buvo su afganistaniečių specialiosiomis pajėgomis Kandahare.

„Skubiai siekiame daugiau informacijos, dirbame su pareigūnais regione“, – sakoma „Reuters“ prezidento Michaelo Friedenbergo (Maiklo Fridenbergo) ir vyriausiosios redaktorės Alessandros Galloni (Alesandros Galoni) pareiškime.

„Danishas buvo iškilus žurnalistas, atsidavęs vyras ir tėvas, labai mylimas kolega. Mintimis esame su jo šeima šiuo baisiu metu“, – sakoma jame.

„Reuters“ nurodė, kad D. Siddiqui anksčiau pranešė, kad per kovas šrapnelis jį sužeidė į ranką.

Jam buvo suteikta medicininė pagalba, kai Talibano kovotojai atsitraukė iš mūšio Spin Boldake.

Agentūra nurodė negalinti nepriklausomai patvirtinti detalių.

D. Siddiqui priklauso komandai, 2018 m. gavusiai Pulitzerio premiją už apybraižos žanro fotografiją. Premija buvo skirta už rohinjų pabėgėlių krizės dokumentavimą.

Agentūra sakė, kad D. Siddiqui jai dirbo nuo 2010 m. ir rengdavo reportažus apie karus Afganistane ir Irake, rohinjų pabėgėlių krizę, Honkongo protestus ir Nepalo žemės drebėjimus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 07 16 16:38
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt