penktadienis, sausio 28 d.
Afganistano aukščiausiuoju lyderiu taps Talibano vadovas
BNS
Twitter@the_news_21

Afganistano aukščiausiuoju lyderiu bus paskirtas Talibano vyriausiasis vadovas Hibatullah Akhundzada, trečiadienį pranešė televizija „Tolo News“, remdamasi šio islamistų judėjimo atstovo informacija.

Pasak Talibano kultūros komisijos nario Enammullah Samangani, H. Akhundzada bus šalies aukščiausiasis lyderis, o vykdomoji valdžia Afganistane priklausys prezidentui arba premjerui.

„Konsultacijos dėl naujos vyriausybės... praktiškai baigtos. Abejonių dėl H. Akhundzados dalyvavimo šalies vadovybėje nėra. Jis bus vyriausybės vadovas, ir šiuo atžvilgiu netgi negali kilti jokių klausimų“, – pabrėžė E. Samangani.

Kai kurios žiniasklaidos priemonės prognozavo, kad naujos Talibano vyriausybės vadovas bus vadinamas ministru pirmininku, bet kol kas neturima jokių konkrečių užuominų, kas juo galėtų tapti.

Anksčiau buvo pranešta, kad kelias pastarąsias dienas Kandaharo mieste vyko Talibano vadovų tarybos narių derybos, vadovaujamos H. Akhundzados. Per šias diskusijas „svarstyti politiniai, socialiniai ir ekonominiai klausimai“, tarp jų – susiję su būsima vyriausybe, sakoma pranešimuose.

Trečiadienį pasirodė pranešimų, kad Talibanas jau parinko pirmuosius naujos vyriausybės narius, įskaitant užsienio reikalų, gynybos ir vidaus reikalų ministrus.

Hibatullah Akhundzada vadovauja Talibanui nuo 2016 metų gegužės. Jis yra gimęs Kandahare, religinį išsilavinimą įgijo Pakistane ir 9-ajame dešimtmetyje dalyvavo partizaniniame kare prieš Sovietų Sąjungos pajėgas, pasiųstas į Afganistaną. H. Akhundzada yra svarbus talibų dvasinis lyderis ir ne kartą buvo arbitras sprendžiant religinius klausimus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 09 01 19:37
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt