penktadienis, rugpjūčio 14 d.
Airija įtaria Rusijos šnipus jos teritorijoje tyrinėjant povandeninius kabelius
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Airijos policija yra įsitikinusi, kad Rusija į jų šalį yra atsiuntusi šnipų, tyrinėjančių povandeninius kabelius, kuriuos pažeidus būtų pristabdyta pasaulinė komunikacija.

Britų laikraštis „The Times“ pranešė, kad Jungtinė Karalystė ir JAV jau yra perspėjusi, jog Rusijos laivynas gali pažeisti vandenynų dugne esančius šviesolaidinius kabelius, taip sutrikdant 10 trln. dolerių vertės kasdienines verslo bei kitas internetines operacijas.

Praėjusiais metais JK uždraudė povandeninių laivų eksportą Rusijai, baimindamasi grėsmių nacionaliniam saugumui, tarp kurių buvo įvardyta tariama galimybė nukirpti povandeninius kabelius, kuriais keliauja didžioji dalis pasaulio internetinės komunikacijos.

„The Times“ neįvardyti airių policijos ir kariuomenės pareigūnai patvirtino, kad yra įtariama, jog į Airiją siųsti agentai, bandę nustatyti tikslias povandeninių kabelių vietas, jungiančias Jungtinę Karalystę, Europą ir JAV, priklausė Rusijos karinės žvalgybos agentūrai (GRU).

Airių policija ir kariuomenė taip pat įtaria, kad GRU naudoja jų šalį kaip operacijų bazę rinkti informaciją iš JK ir Europos taikinių.

Rusija, labai tikėtina, užsiėmė pramoniniu šnipinėjimu prieš Airiją, kurioje tokie technologijų gigantai kaip „Google“, „Facebook“ ir „Twitter“ yra įsirengę savo būstines.

Saugumo ekspertas Markas Galeottis apibūdino Airiją kaip „pakankamai lengvą taikinį“, kuri neturi jokių kontržvalgybos galimybių ir turi didelę koncentraciją pasaulinės interneto rinkos žaidėjų.

Dar 2015 m. Rusijos gynybos ministerijai priklausantis žinių kanalas pranešė, kad šalies povandeninės pajėgos gali „tiek nukirsti specialius komunikacinius kabelius vandenyno dugne, tiek ir nuskenuoti jų transliuojamus signalus“ konflikto atveju.

2020 02 18 21:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt