antradienis, rugsėjo 22 d.
Airija įvardijo savo kandidatus į ES komisaro postą
Alfa.lt

Airijos premjeras Michealas Martinas pasiūlė du kandidatus į Europos Sajungos komisaro postą, ankstesniam airių atstovui Europos Komisijoje pasitraukus iš pareigų dėl koronaviruso prevencijos taisyklių pažeidimo.

M. Martinas pasiūlė, kad Philą Hoganą, turėjusį prekybos komisaro portfelį, galėtų pakeisti Europos Parlamento vicepirmininkė Mairead McGuinness arba buvęs Europos investicijų banko (EIB) viceprezidentas Andrew McDowellas.

„Abu yra aukščiausio kalibro kandidatai, turintys reikiamą kompetenciją, nepriklausomybę ir europinį įsipareigojimą puikiai tarnauti komisaro pareigose“, – sakoma vyriausybės pranešime.

60-metis Ph. Hoganas, vienas įtakingiausių pareigūnų bloke ir svarbi „Brexito“ derybų figūra, nusprendė trauktis praėjusią savaitę po spaudimo dėl koronaviruso prevencijos taisyklių pažeidimo, kai jis per kelionę į gimtąją Airiją dalyvavo parlamentarų golfo draugijos vakarienėje.

Jam būnant prekybos komisaru, taip pat vyko prekybos kovos su JAV prezidento Donaldo Trumpo administracija ir tvyrojo komercinė įtampa su Kinija.

Tačiau paaiškėjus detalėms apie Ph. Hogano kelionę į Airiją, šalyje kilo skandalas.

Atvykęs į savo šalį jis nesilaikė 14 dienų karantino, o rugpjūčio 19 dieną dalyvavo parlamentarų golfo draugijos vakarienėje, nesilaikydamas vos 24 valandomis anksčiau dėl koronaviruso atvejų daugėjimo įvesto viešų renginių dalyvių skaičiaus apribojimo.

Tame renginyje dalyvavo apie 80 žmonių, įskaitant vyriausybės ministrą, Aukščiausiojo Teismo teisėją ir kai kuriuos žemųjų ir aukštųjų parlamento rūmų narius.

Kontroversija taip pat privertė atsistatydinti virtinę aukšto rango airių politikų ir lėmė retą atvejį, kai posto Briuselyje asmuo neteko dėl skandalo gimtojoje šalyje.

Nėra garantijų, kad Airijai pavyks išsaugoti prekybos komisaro portfelį, kuris ypač vertingas ginant respublikos interesus „Brexito“ derybose su Jungtine Karalyste.

Sprendimą priims EK pirmininkė Ursula von der Leyen, kuri sakė prašiusi Dublino pasiūlyti į Komisiją ir moterį, ir vyrą.

2020 09 05 14:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt