trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Airijoje plečiantis skandalui dėl koronaviruso, šalies premjeras šaukia parlamentą
BNS

Airijoje kilus skandalui dėl politikų, pažeidusių apsaugos nuo koronaviruso taisykles, šalies ministras pirmininkas Michealas Martinas sekmadienį pranešė šaukiantis parlamentą ir paragino už prekybą atsakingą Europos Komisijos narį Philą Hoganą pagalvoti apie atsistatydinimą.

M. Martinas ir jo koalicijos partneriai, premjero pavaduotojas Leo Varadkaras ir Kabineto ministras Eamonas Ryanas, „sutiko, kad parlamentas turėtų būti sušauktas“, sakė premjero atstovas.

Apie tai buvo pranešta praėjus dviem dienoms po to, kai kilo politinis skandalas paaiškėjus, jog nemažai parlamento narių ir aukštesnio rango politikų dalyvavo parlamentinės golfo draugijos vakarienėje, pažeidę apsaugos nuo koronaviruso gaires.

Laikraštis „The Irish Examiner“ skelbia, jog minėtoje vakarienėje praėjusį trečiadienį dalyvavo 82 žinomi žmonės, įskaitant Ph. Hoganą, vieną vyriausybės narį ir vieną Aukščiausiojo teismo teisėją.

Renginys įvyko praėjus vos 24-ioms valandoms po to, kai vyriausybė paskelbė apie naujus apribojimus, kuriais siekiama pažaboti koronaviruso plitimą. Tarp naujų reikalavimų yra ir „jokių oficialių ar neoficialių renginių ar vakarienių“ viešbučių restoranuose.

Skelbiama, kad minėto renginio dalyviai sėdėjo prie stalų po dešimt žmonių, nors tai prieštarauja apsaugos nuo koronaviruso gairėms, ir kad organizatoriai atskyrė patalpą siekdami atitikti reikalavimą, kad renginyje nebūtų daugiau nei 50 žmonių.

Policija penktadienį pranešė pradėjusi tyrimą dėl šio renginio, kuris, kaip manoma, pažeidė įstatymą.

M. Martinas ir L. Varadkaras, vadovaujantis partijai „Fine Gael“, kurios atstovu šalies parlamente anksčiau buvo Ph. Hoganas, šeštadienį pranešė, kad „jo paprašė apsvarstyti savo poziciją“.

Ph. Hoganas valstybinei televizijai RTE šeštadienį sakė „pagalvosiąs“ apie šį prašymą.

Airijos žemės ūkio ministras Dara Calleary ir aukštųjų parlamento rūmų vicepirmininkas Jerry Buttimeris jau atsistatydino dėl to, kad dalyvavo minėtame renginyje.

Ph. Hoganas iš pradžių sakė, kad buvo patikintas, jog vakarienė atitiks vyriausybės gaires. 60 metų politikas, 2011-2014 metais ėjęs Airijos aplinkosaugos ministro pareigas, ES prekybos komisaru tapo pernai. Vėliau jis išplatino atsiprašymą „dėl mano dalyvavimo sukelto pasipiktinimo“, skelbia RTE.

Tačiau premjero M. Martino atstovas pareiškė: „Komisaro atsiprašymas yra pavėluotas ir ... jis vis tiek privalo pateikti visą informaciją ir pasiaiškinti dėl savo veiksmų“.

M. Martinas ir L. Varadkaras „abu mano, kad renginys iš viso neturėjo įvykti“, sakė premjero atstovas.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 23 18:57
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt