trečiadienis, spalio 21 d.
„Akivaizdu, jog A. Lukašenka turi trauktis“, – teigia E. Macronas
Alfa.lt

Europos Sąjungai (ES) atsisakius pripažinti Aliaksandrą Lukašenką teisėtu Baltarusijos prezidentu, buvusios sovietinės respublikos lyderis privalo pasitraukti, sekmadienį pareiškė Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas (Emanuelis Makronas).

„Akivaizdu, kad jis turi trauktis“, – pareiškė E. Macronas prancūzų savaitraščiui „Journal du Dimanche“ prieš vizitą į Lietuvą ir Latviją, kurios ribojasi su Baltarusija.

„Tai valdžios, autoritarinės valdžios, kuri negali pripažinti demokratijos logikos ir kuri siekia išsilaikyti jėga, krizė. Akivaizdu, jog A. Lukašenka turi trauktis.“

Nuo rugpjūčio 9 dieną įvykusių rinkimų, kuriuos teigia laimėjusi opozicijos lyderė Sviatlana Cichanouskaja, nors A. Lukašenka tvirtina, jog triuškinamą pergalę iškovojo jis, protestuoti į gatves Baltarusijoje išėjo dešimtys tūkstančių žmonių.

A. Lukašenkos režimas prieš protestuotojus ėmėsi brutalių susidorojimo priemonių, dėl kurių sulaukė pasmerkimo iš Vakarų, bet paramos iš Maskvos.

Šią savaitę jis surengė slaptą inauguraciją, išprovokavęs naujų demonstracijų ir naują Vakarų kritikos bangą.

E. Macronas sekmadienį pareiškė, jog „protestuotojų drąsa padarė jam didelį įspūdį“.

„Jie žino, kaip rizikuoja, kiekvieną savaitgalį dalyvaudami demonstracijose, bet, nepaisant to, jie neatsisako pastangų savo šalyje atkurti demokratiją, kuri taip ilgai buvo atimta“, – pareiškė jis.

„Ypatingos mūsų pagarbos nusipelnė eitynes kiekvieną šeštadienį rengiančios moterys“, – pridūrė Prancūzijos valstybės vadovas.

2020 09 27 12:02
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt