šeštadienis, rugpjūčio 8 d.
Ambasadorius Ukrainoje: lietuvių kompanijos susidomėjusios galimybe investuoti Donbase
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Lietuvos ambasadorius Ukrainoje Marius Janukonis tvirtina, kad yra ne vienas konkretus pavyzdys, kai lietuviškos įmonės domisi investicijų Donbase galimybėmis.

Portalo „Ukrinform“ duomenimis, ambasadorius šią mintį išreiškė rytinėje Ukrainoje esančio Kramatorsko mieste vykusioje apvaliojo stalo diskusijoje „Donbaso reintegracija. Europinė perspektyva“.

„Per artėjančius porą metų mes matysime čia (Ukrainos kontroliuojamoje Donbaso dalyje – red. past.) geresnius kelius, mes matysime geresnę ir kitą infrastruktūrą. Ir tai padės pritraukti verslą, investicijas čia. Ir aš jau dabar turiu konkrečių Lietuvos kompanijų pavyzdžių, kurios yra dar atsargios, bet jau susidomėjusios galimybėmis dirbti čia“, – teigė M. Janukonis.

Ambasadorius pastebėjo, kad jau šiuo metu Donbase yra daug aktyvių žmonių, verslininkų ir organizacijų, kurios trokšta dirbti regione.

„Visi šie faktoriai kuria stabilumą. Ir mes jį matome“, – teigė M. Janukonis. Pašnekovas taip pat atkreipė dėmesį, kad Ukrainos kontroliuojamoje Donbaso teritorijoje reikia sukurti tam tikrą kontrastą su okupuota dalimi, kad ji taptų patraukli teritorija žmonėms ir būtent tai turi būti viena iš pagrindinių užduočių valdžios institucijoms.

„Baltijos šalys nėra didelės donorės. Lenkija yra didesnė, bet mes taip pat norime konkrečiais veiksmais padėti žmonėms, kurie čia gyvena“, – teigė ambasadorius.

2020 01 21 06:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt