trečiadienis, liepos 28 d.
Amerikiečiams, padėjusiems C. Ghosnui pasprukti iš Japonijos, skirtos kalėjimo bausmės
BNS
Scanpix
Carlos Ghosn

Japonijos sostinės teismas pirmadienį skyrė laisvės atėmimo bausmes amerikiečiams tėvui ir sūnui, kurie kaltinami padėję buvusiam automobilių gamintojos „Nissan“ vadovui Carlosui Ghosnui pabėgti iš šalies.

Buvusiam JAV specialiųjų pajėgų nariui Michaelui Taylorui skirta dvejų metų laisvės atėmimo bausmė, o jo sūnui Peteriui – metai ir aštuoni mėnesiai nelaisvės.

M. Tayloras ir jo sūnus Peteris buvo išduoti JAV valdžios Japonijai dėl įtarimų, kad 2019 metų gruodį padėjo buvusiam „Nissan“ vadovui pasprukti iš šalies privačiu lėktuvu.

Iki privataus lėktuvo C. Ghosnas buvo nugabentas pasislėpęs muzikos įrangos transportavimo dėžėje.

Abu kaltinamieji savo kaltę pripažino.

C. Ghosnas šiuo metu kaip tarptautiniu mastu ieškomas asmuo gyvena Libane. Ši šalis nėra pasirašiusi su Japonija dvišalės ekstradicijos sutarties.

Buvęs „Nissan“ vadovas paspruko iš Japonijos, kai buvo paleistas už užstatą laukti teismo dėl keturių kaltinimų finansinėmis machinacijomis. Savo kaltės jis nepripažįsta.

C. Ghosno dingimas privertė raudonuoti japonų pareigūnus, pavadinusius jį „vienu įžūliausių ir geriausiai organizuotų pabėgimų per šių dienų istoriją“.

Kiti C. Ghosno byloje figūruojantys asmenys jau stojo prieš teismą. Tarp jų yra buvęs C. Ghosno padėjėjas Gregas Kelly, Tokijuje teisiamas už savo vaidmenį nedeklaruojant dešimčių milijonų dolerių magnato pajamų.

Turkijos teismas skyrė ketverių metų ir dviejų mėnesių laisvės atėmimo bausmes dviem pilotams ir dar vienam mažos privačios oro bendrovės darbuotojui už jų vaidmenį C. Ghosno pabėgime.

C. Ghosnas Turkijoje persėdo į kitą lėktuvą, nuskraidinusį jį į Libaną. Trys turkai buvo apkaltinti dalyvavę sąmoksle neteisėtai pergabenti migrantą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 07 19 10:09
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt