ketvirtadienis, gegužės 6 d.
Ankara: Afganistano taikos konferencija atidėta iki gegužės vidurio
BNS

Turkija antradienį pranešė, kad balandžio 24 dieną Stambule planuota tarptautinė Afganistano taikos konferencija nukelta į gegužės vidurį.

„Nusprendėme atidėti šias derybas“ iki gegužės vidurio, kai baigsis musulmonų šventasis Ramadano mėnuo, sakė Turkijos užsienio reikalų ministras Mevlutas Cavusoglu interviu televizijai „HaberTurk“.

Praėjusią savaitę JAV prezidento Joe Bideno administracija paskelbė, kad visi amerikiečių kariai iš Afganistano bus išvesti iki Rugsėjo 11-osios teroristinių išpuolių 20-ųjų metinių.

Kariai bus išvesti keturiais mėnesiais vėliau galutinio termino, numatyto pernai su Talibanu sudarytame susitarime. Pajėgos bus išvedamos nepaisant aklavietės taikos derybose tarp sukilėlių ir Kabulo vyriausybės.

Anksčiau planuota, kad Turkijos kartu su Jungtinėmis Tautomis ir Kataru organizuojama taikos konferencija vyks nuo balandžio 24-osios iki gegužės 4 dienos.

Tačiau M. Cavusoglu antradienį sakė, kad po konsultacijų su Doha, JT ir Vašingtonu Ankara nusprendė, jog „būtų naudinga atidėti“ konferenciją.

„Nėra reikalo skubėti“, – pridūrė Turkijos diplomatijos vadovas.

Anksčiau Ankara sakė, kad derybose dalyvaus Afganistano ir Talibano atstovai.

Tuo metu Talibanas praėjusią savaitę nurodė, kad dar nebaigė vidaus konsultacijų ir nepriėmė sprendimo, ar dalyvaus konferencijoje.

M. Cavusoglu sakė, kad atidėjus konferenciją abi pusės turės daugiau laiko parengti dalyvių sąrašus. Paklaustas, ar derybose bus Talibano atstovų, ministras atsakė: „Žinoma. Ar būtų prasminga rengti šią konferenciją, jei Talibanas joje nedalyvautų?“     

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 04 21 10:22
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt