šeštadienis, sausio 23 d.
„Antivakserių“ virusas plinta JAV ligoninėse: skiepų linkę atsisakyti juodaodžiai
Alfa.lt
SCANPIX

Politinės manipuliacijos, rasinis susiskaldymas ar paprastas nepasitikėjimas? Nepaisant vis blogėjančios COVID-19 pandeminės padėties Jungtinėse Valstijose, neįprastai didelis skaičius medikų, kuriems ir numatyta vakcinacijos pirmenybė, atsisako skiepytis, rašo „Forbes“.

Praėjusią savaitę Ohajo gubernatorius Mike’as DeWine’as pasiskundė, kad jam kelia nerimą, jog net 60 proc. slaugos namų personalo atsisakė skiepytis. Hiustono vienos iš ligoninių intensyvios terapijos skyriaus vadovas dr. Josephas Varonas gruodį taip pat skundėsi, kad daugiau nei pusė žemesnio lygio personalo – slaugių ir slaugytojų – jam pranešė, kad nesiskiepys.

„The Los Angeles Times“ praėjusią savaitę pranešė, kad Riversaido (Kalifornijos valstija) ligoninė ir vietos valdžios atstovai nežino, ką daryti su nepanaudotais skiepais, kurie buvo skirti medikams, bet kurių net 50 proc. nebuvo panaudota. Teigiama, kad iš viso nuo 20 iki 40 proc. Los Andželo medikų atsisako skiepų nuo COVID-19. Panašiai kalba ir vienos Čikagos ligoninės atstovė dr. Nikhila Juvvadi. Pasak jos, 40 proc. ligoninės personalo pasakė, kad nenori skiepijimo.

Bendra JAV medikų apklausa, atlikta kompanijos „Kaiser Family Foundation“, rodo, kad 29 proc. jų nenori skiepytis, nes bijo šalutinio efekto ir nepasitiki valdžios tvirtinimais, jog vakcina yra saugi.

Kaip pažymi „Forbes“, didžiąją dalį slaugių ir slaugytojų JAV sudaro juodaodžiai bei lotynų amerikiečiai. Įdomu, kad būtent šių rasių atstovai labiausiai nukentėjo nuo koronaviruso pandemijos – jiems teko 65 proc. mirčių atvejų. Vasarą „The Lancet“ publikuotame tyrime teigiama, kad „nustatyti COVID-19 dvigubai didesnė tikimybė yra spalvotiems medicinos darbuotojams nei baltiesiems jų kolegoms“.

„Pew Research Center“ gruodį paviešinta apklausa rodo, kad tik 43 proc. juodaodžių amerikiečių pasakė, jog tikrai arba, tikėtina, sutiks skiepytis nuo koronaviruso.

Dr. N. Juvvadi tokią statistiką aiškina, esą trūksta skaidrumo ir žmonės bijo nežino, kiek juodaodžių ar lotynų amerikiečių dalyvavo vakcinos kūrimo procese. Dr. J. Varonas savo ruožtu apkaltino kadenciją baigiantį prezidentą Donaldą Trumpą – esą būtent nepasitikėjimas juo skatina įvairias vakcinacijos sąmokslo teorijas.

„Tai nuvilia, bet nešokiruoja, turint omenyje, ką federalinė valdžia padarė per pastaruosius 10 mėnesių, – „The Los Angeles Times“ kalbėjo Nacionalinės medicinos darbuotojų profsąjungos prezidentas Salis Rosselli ir paragino kolegas vakcinuotis: – Pasitikėkime mokslu. Tai mokslas ir realybė. Tai yra teisinga.“

Kai kas tradiciškai kaltina JAV įsigalėjusį rasizmą, t. y. juodaodžiai nepasitiki JAV medicinos sistema, kuri anksčiau nebuvo palanki ne baltiesiems.

2021 01 05 13:10
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt