penktadienis, spalio 30 d.
Antra bendrovė per parą sustabdė vaistų nuo koronaviruso bandymus
BNS

Dėl galimų saugumo problemų per 24 valandas buvo sustabdyti dviejų preparatų nuo koronavirusinės infekcijos COVID-19 vėlyvos stadijos klinikiniai tyrimai.

Tai naujausia iš virtinės kliūčių, su kuriomis susidūrė mokslininkai ilgoje kovoje su koronaviruso pandemija.

JAV farmacijos bendrovė „Eli Lilly“ antradienį dėl neįvardijamo incidento sustabdė jos laboratorijoje sukurto antikūnų preparato trečiosios fazės tyrimus, kuriuose dalyvauja hospitalizuoti pacientai.

Diena anksčiau JAV farmacijos milžinė „Johnson & Johnson“ laikinai sustabdė savo vakcinos trečiosios fazės klinikinius tyrimus su žmonėmis, kai vienam iš tyrimo dalyvių pasireiškė nepaaiškinamas susirgimas.

„Johnson & Johnson“ tyrimų vadovas Mathai Mammenas antradienį investuotojams sakė, kad tai „laikina pauzė“, kuri gali būti nesusijusi su vakcina.

Susidurti su problema paskutiniame klinikinių tyrimų etape nėra neįprasta. Į paskutinius tyrimo etapus įtraukiama tūkstančiai ar dešimtys tūkstančių savanorių, nes norima išsiaiškinti preparato šalutinius poveikius, kurie gali pasireikšti labai retai.

Gydytojas ir mokslininkas Ericas Topolis, vadovaujantis medicinos tyrimų institutui „Scripps Research“, socialiniame tinkle „Twitter“ parašė, kad jam buvo netikėta žinia, jog kilo problemų dėl „Eli Lilly“ antikūnų preparato saugumo, nes ankstesniuose tyrimų etapuose nebuvo nustatyta jokių rimtų šalutinių poveikių.

„Lilly“ palaiko nepriklausomos DSMB (duomenų saugumo stebėsenos valdybos) sprendimą rūpestingai užtikrinti šiame tyrime dalyvaujančių pacientų saugumą“, – pažymėjo bendrovės atstovas spaudai antradienį naujienų agentūrai AFP perduotame pareiškime.

„Eli Lilly“ nepateikė jokių detalių apie saugumo problemą ir nenurodė, kiek žmonių paveikta.

Tyrimas buvo pradėtas rugpjūtį daugiau nei 50-tyje vietovių Jungtinėse Valstijose, Danijoje ir Singapūre. Planuota į tyrimą įtraukti 10 tūkst. savanorių.

Praėjusį mėnesį britų farmacijos milžinė „AstraZeneca“ pirmoji pasaulyje paskelbė sustabdžiusi savo vakcinos nuo COVID-19 klinikinius atsitiktinių imčių bandymus, nes vienam savanoriui Jungtinėje Karalystėje buvo diagnozuotas uždegimas, paveikęs stuburą.

Vėliau bandymai buvo atnaujinti visame pasaulyje, išskyrus Jungtines Valstijas. Dėl kokių priežasčių bandymai tebėra suspenduoti JAV – neskelbiama. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 10 14 10:35
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt