šeštadienis, liepos 4 d.
Apklausa: ketvirtadalis rusų mano, kad koronaviruso pandemija „išgalvota“
Alfa.lt

Maskvos aukštosios ekonomikos mokyklos atliktas tyrimas parodė, kad vienas iš keturių Rusijos gyventojų mano, jog pasaulinė koronaviruso pandemija yra išgalvota.

Portalo „The Moscow Times“ duomenimis, iš 30 tūkst. kovo–gegužės mėnesiais internete apklaustų rusų 23,2 proc. teigė, kad pandemija „yra sukurta suinteresuotų asmenų“. Dar 9,6 proc. tvirtino, kad galimi koronaviruso pavojai yra gerokai perdėti.

Tarp pandemijos kritikų trys ketvirtadaliai kvestionavo karantino reikalingumą, daugiau nei pusė teigė buvę lauke ir 43 proc. lankė artimuosius, taip pažeisdami reikalavimą likti namuose. Tarp pripažįstančių pandemijos pavojus žmonių, panašiai besielgiančių, buvo 2–7 kartus mažiau.

Aukštosios mokyklos apklausa parodė augančią rusų dalį, kuri nemato jokio karantino poreikio, taip pat mažėjantį palaikymą galimam apribojimų griežtinimui. Nuo balandžio pabaigos išėjusių į lauką pasivaikščioti žmonių skaičius patrigubėjo.

Tyrėjams taip pat pavyko surasti tam tikrą koreliaciją tarp skeptiškiausių regionų ir vietų, kur pašnekovai dažniau teigdavo netekę savo pajamų šaltinio. 

Pavyzdžiui, Rusijos pietinis federalinis rajonas pirmauja pagal neigiančių žmonių skaičių – net 41,1 proc. apklaustųjų teigė manantys, kad pandemija yra išgalvota. Šis regionas taip pat buvo antras pagal pajamų netekusių pašnekovų skaičių – net 52,1 proc. apklaustųjų teigė dėl pandemijos nukentėję finansiškai. 

2020 05 29 09:32
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt