antradienis, spalio 27 d.
Apklausa: pasaulio požiūris į Kiniją nukrito į rekordines žemumas
Alfa.lt

Pasaulinė „Pew“ centro atlikta apklausa parodė, kad rekordiškai didelis didžiausiose pasaulio ekonomikose gyvenančių žmonių skaičius turi negatyvią nuomonę apie Kiniją. Apklausą vykdžiusios organizacijos teigimu, prie tokių pokyčių tikriausiai prisidėjo Kinijos pavėluotas susitvarkymas su koronaviruso pandemija.

Portalo DW duomenimis, 9 iš 14 apklausoje dalyvavusių valstybių neigiamas požiūris į Kiniją pasiekė aukščiausią lygį per dešimtmetį – nuo tada, kai „Pew“ pradėjo vykdyti apklausas šia tema.

Pavyzdžiui, Australijoje net 81 proc. gyventojų vertina Kiniją neigiamai – 24 proc. daugiau nei 2019 m. JAV požiūris į Kiniją per pastaruosius 4 metus taip pat krito 20 proc., o apie trys ketvirtadaliai gyventojų Jungtinėje Karalystėje irgi į šią Rytų Azijos valstybę žvelgia nepalankiai – 19 proc. daugiau nei 2019 m.

Panašūs pokyčiai buvo užfiksuoti ir Vokietijoje, Nyderlanduose, Švedijoje, Pietų Korėjoje, Ispanijoje ir Kanadoje.

Koronaviruso pasekmės

Koronaviruso pandemija, panašu, tik sustiprino neigiamą požiūrį į Kiniją visose 14 tirtų valstybių, vidutiniškai 61 proc. apklaustųjų teigiant, kad Kinija tinkamai nesusitvarkė kovodama su viruso protrūkiu.

Už šį rezultatą buvo blogesnis tik požiūris į JAV COVID-19 atsaką – 84 proc. apklaustųjų manė, kad ši šalis nesusitvarkė su pandemija.

„2020 m. mes galime matyti, kad žmonės, kurie galvoja, jog Kinija prastai susitvarkė su COVID-19 pandemija, taip pat prastai vertina ir pačią šalį. Taigi galima daryti prielaidą, kad nuomonės dėl kovos prieš koronavirusą yra susijusios su neigiamu požiūriu į Kiniją“, – teigė „Pew“ tyrimų centro vyresnioji tyrėja Laura Silver.

„Kai kuriose valstybėse požiūris į Kinijos kovą su koronavirusu buvo vertinamas ne tik pagal susitvarkymą savo šalyje ir patį pradinį plitimą, bet ir suteikiamos humanitarinės pagalbos mastą“, – pridūrė tyrėja.

Pasitikėjimas Xi Jinpingu irgi krito

Krintančių reitingų neišvengė ir Kinijos lyderiai, pvz., prezidentas Xi Jinpingas.

„Nepasitenkinimas, kaip Kinija susitvarkė su COVID-19 pandemija, taip pat paveikė ir žmonių pasitikėjimą Kinijos prezidentu Xi Jinpingu“, – teigia apklausos autoriai.

Vidutiniškai 78 proc. visų apklaustųjų pareiškė iš dalies ar visiškai netikintys, kad Xi Jinpingas galėtų priimti tinkamą sprendimą tarptautiniais klausimais.

„Daugelyje valstybių procentas teigiančių, kad jie ne per labiausiai ar visiškai nepasitiki juo, nuo praėjusių metų išaugo dviženkliais skaičiais“, – rašoma tyrimo išvadose. 

2020 10 08 09:39
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt