antradienis, spalio 20 d.
„Apple“ nebenaudos „Intel“ procesorių savo kompiuteriuose „Mac“
Alfa.lt

JAV technologijų milžinė „Apple“ nusprendė nebenaudoti „Intel“ procesorių kompiuteriuose „Mac“ ir pereiti prie savo gamybos lustų.

Šis žingsnis žymi 15 metų trukusios partnerystės su „Intel“ pabaigą.

Pirmieji „Mac“ kompiuteriai su „Apple“ procesoriais bus išleisti iki šių metų pabaigos, pranešė bendrovės vadovas Timas Cookas (Timas Kukas), kalbėdamas kasmetinėje „Apple“ kūrėjų konferencijoje (WWDC 2020), kuri įvyko Kalifornijos valstijos San Chosė mieste.

„Kai įgyvendiname radikalius pokyčius, tai darome dėl paprastos, bet labai svarbios priežasties – norėdami sukurti daug geresnius produktus, – pareiškė T. Cookas. – Gamindami „Mac“, pereisime prie savo lustų – Apple Silicon“.“

Pasak „Apple“, naujieji procesoriai pagerins kompiuterių našumą sumažindami elektros energijos sunaudojimą. Bendrovė tikisi perėjimą įgyvendinti per dvejus metus.

Kaip pranešama, „Microsoft“ ir „Adobe“ jau pradėjo savo programų paketų „Office“ ir „Photoshop“ pritaikymo prie „Apple“ lustų procesą.

Gandai apie ketinimus atsisakyti „Intel“ procesorių pirmą kartą pasigirdo prieš dvejus metus. Kaip pranešė „Bloomberg“, perėjimas prie savos gamybos lustų – tai dalis bendros strategijos, kuria siekiama pagerinti „Apple“ įrenginių, įskaitant kompiuterių, išmaniųjų telefonų „iPhone“ ir planšetinių kompiuterių „iPad“, sąveiką.

„Mac“ kompiuteriai jau ilgą laiką nėra pagrindinis „Apple“ pajamų šaltinis, kaip kadaise, tačiau bendrovė per metus parduoda mažiausiai apie 20 mln. vienetų, o tai atneša apie 25 mlrd. JAV dolerių pajamų, pažymi „Bloomberg“.

Šie kompiuteriai taip pat yra labai svarbūs „Apple“ norint išlaikyti savo profesionalią rinką, skatindami įsigyti daugiau populiarių prietaisų, tokių kaip „iPhone“, „AirPod“ ir „Apple Watch“.

„Intel“ atžvilgiu, bendradarbiavimo su „Apple“ pabaiga yra daugiau simbolinis, o ne finansinis pokytis. Pasak „Bloomberg“ pacituotų „Sanford C. Bernstein“ analitikų, visa „Mac“ linija sudaro mažiau nei 5 proc. „Intel“ metinių pajamų.

2020 06 24 10:17
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt