ketvirtadienis, gruodžio 2 d.
Astronomai: Žemė išliktų net užgesus Saulei
Alfa.lt
Pixabay

Mokslininkai atrado Paukščių Take Jupiterio dydžio planetą, kuri sukasi žvaigždės – baltosios nykštukės orbitoje. Jos pavyzdžiu galima prognozuoti, kas nutiks mūsų saulės sistemai, kai Saulė galiausiai „numirs“, rašo „The Guardian“.

Astronomai tikina, kad jų atrasta planeta – dujinis gigantas yra įrodymas, kad planetos gali pergyventi savo motinines žvaigždes. Anksčiau tokia galimybė buvo svarstoma teoriškai, tačiau iki šiol niekas nestebėjo tokio proceso.

Tyrimo autorius Joshua Blackmanas paskaičiavo, kad jo komandos atrastas dujinis gigantas nuo savo žvaigždės yra nutolęs apytikriai tokiu pačiu atstumu, kaip ir Jupiteris nuo Saulės arba 2,5 karto toliau, nei Žemė.

„Pirmą kartą stebėjome tai, kas veikiausiai nutiks mūsų saulės sistemai po 5 ar 6 mlrd. metų“, – teigė astronomas. Prognozuojama, kad būtent po tokio ilgo laiko Saulė išsiplės ir virs raudonaja gigante ir procese sunaikins arčiausiai jos esančias planetas – Merkurijų ir Venerą. Žemė greičiausiai išliks, bet nebebus tinkama gyvenimui.

2021 10 16 14:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt