penktadienis, liepos 10 d.
Ataka Briuselyje: per plauką nuo naujos tragedijos
tiesa.com

Antradienio vakarą teroristas Belgijos sostinėje Briuselyje atakavo traukinių stotį ir buvo nukautas ten budėjusių saugumo pajėgų. Teisėsaugos pareigūnai neužtruko nustatyti jo tapaytybės – tai 36 metų Maroko pilietis.

Teigiama, kad jis anksčiau nebuvo žinomas dėl savo ekstremistinių pažiūrų ir nebuvo siejamas su terorizmu.

„Užuolikas O.Z., gimęs 1981 metų sausio 20 dieną, turintis Maroko pilietybę“, – po antradienį įvykdytos atakos per spaudos konferenciją sakė federalinės prokuratūros atstovas Eric‘as Van Der Sypt‘as.

Jo vardo ir pavardės nutarta neatskleisti.

Tačiau spaudos konferencijoje kalbėjęs pareigūnas vis dėlto pateikė daugiau atakos detalių ir sakė, kad stoties salėje užpuoliko detonuotoje lagamine paslėptoje bomboje buvo pridėta vinių ir dujų balionėlių.

„Viskas galėjo baigtis daug blogiau, – pažymėjo E.Van Der Sypt‘as. – Aišku, kad jis norėjo padaryti didesnės žalos negu padarė.“

„Tiesa“ primena, kad įtariamasis įžengė įžengė į Briuselio centrinę traukinių stotį 20 val. 39 min. vietos laiku ir dukart buvo priėjęs prie „grupės keleivių“. Priėjęs antrąjį kartą jis stovėjo maždaug tarp 10 žmonių, aiškino E.Van Der Sypt‘as.

„Jis šaukdamas čiupo savo lagaminą ir sukėlė dalinį sprogimą. Laimei, niekas nebuvo sužeistas, – sakė prokuratūros atstovas. – Lagaminas iškart užsiliepsnojo. Vyras paliko savo degantį bagažą ir priėjo prie platformos, ieškodamas stoties viršininko.“

„Tuo metu lagaminas sprogo antrąkart – šįkart smarkiau. Lagamine buvo vinių ir dujų balionėlių“, – pridūrė E.Van Der Sypt‘as.

„Vyras grįžo į salę, kur puolė prie vieno kario, šaukdamas „Allahu Akbar“ (Dievas yra didis). Karys iškart pradėjo šaudyti ir kelis kartus pataikė į šį asmenį. Pastarasis mirė nuo žaizdų įvykio vietoje“, – sakė pareigūnas.

Kai kurios Belgijos žiniasklaidos priemonės buvo paskelbusios, kad užpuolikas buvo apsijuosęs sprogmenimis, bet E.Van Der Sypt‘as tai paneigė.

2017 06 21 12:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt