antradienis, liepos 5 d.
Atgal į praeitį: Rusijoje dėl pasaulio gamintojų pasitraukimo į madą grįžta mygtukiniai telefonai
Alfa.lt
Unsplash
Telefonai

Mygtukinių telefonų pristatymas į Rusiją pirmąjį ketvirtį išaugo 43 proc., o išmaniųjų telefonų importas sumažėjo 14 proc. Ekspertai mano, kad tai susiję su didžiųjų išmaniųjų telefonų gamintojų, tarp jų „Apple“ ir „Samsung“, sprendimu sustabdyti tiekimą, rašo RBC, remdamasi analitinės grupės „GS Group“ ataskaita.

Mobiliųjų telefonų pasiūla Rusijai per pirmuosius tris šių metų mėnesius, palyginti su tuo pačiu laikotarpiu pernai, išaugo 43 proc. ir pasiekė 3,5 mln., tačiau išmaniųjų telefonų importas Rusijoje sumažėjo 14 proc. – 6,8 mln. vnt.

Iš viso į Rusiją pirmąjį ketvirtį įvežta tiek pat telefonų ir išmaniųjų telefonų, kiek pernai tuo pačiu laikotarpiu – 10,3 mln. Šios rinkos apimtis dėl kylančių kainų išaugo 10 proc. ir pasiekė 197 milijardus rublių.

Į Rusiją įvežtų mygtukinių telefonų skaičius pirmąjį ketvirtį buvo 2017 m. to paties laikotarpio lygio, tačiau mažesnis nei 2019 m. (4,2 mln. įrenginių).

Per pirmuosius tris 2022 m. mėnesius daugiau nei pusė mygtukinių telefonų importo teko Rusijos prekių ženklams „Inoi“, „F+“ ir „BQ“ (1,9 mln. vnt.).

„GS group“ ekspertų grupės vadovas Aleksandras Surkovas mygtukinių telefonų populiarumą siejo ne tik su maža kaina, „ilgu“ baterijos veikimo laiku ir interneto prieigos trūkumu, bet ir su vartotojais nesusijusiais veiksniais, tokiais kaip logistikos turbulencija ir prekės ženklo lojalumas rinkai“.

Nuo vasario kai kurios įmonės, įskaitant „Apple“ ir „Samsung“, sustabdė išmaniųjų telefonų tiekimą Rusijai.

2022 05 23 14:47
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt