penktadienis, liepos 3 d.
Atnaujinta: eutanazijos prašiusi 17-metė iš tiesų mirė iš bado
tiesa.com
Instagram.com
Noa Pothoven

Užsienio naujienų portalai skelbė, kad 17-metė olandė Noa Pothoven pasinaudojo šalyje įteisinta eutanazija ir pasirinko mirtį. Į pomirtinį gyvenimą paauglė iškeliavo sekmadienį. Paskutinį jos norą įgyvendino vadinamoji gyvenimo pabaigos klinika.

Tačiau merginą prižiūrėję medikai šiandien paviešino pranešimą, kuriame teigia, jog pasklidusi informacija apie jos eutanaziją yra klaidinga.

Apie eutanaziją galvojusi 17-metė iš tiesų mirė iš bado, kai medikai jai leido atsisakyti maisto ir vandens, rašo Dailymail.co.uk.

„Mes bendraujame su merginos šeima, kuri pasakė, kad nepaisant to, kas rašoma užsienio portaluose, eutanazija paauglei atlikta nebuvo“, – sakė Olandijos sveikatos ministras Hugo de Jonge’as.

„Norėdama užbaigti kančias, ji liovėsi valgiusi ir gėrusi“. – patikslino klinika, kurioje paskutines dienas leido Noa.

Apie norą mirti N. Pothoven prieš kelias dienas pranešė socialiniame tinkle.

„Kurį laiką svarsčiau, ar turėčiau tuo dalytis, ir galiausiai nusprendžiau tai padaryti. Galbūt dalį tai nustebins dėl mano ankstesnių įrašų, tačiau tai planavau ilgai ir mano sprendimas nėra impulsyvus. Eisiu tiesiai prie esmės: 10 dienų bėgyje aš mirsiu.“

Vėliau ji rašė, kad su problemomis kovoja jau metų metus ir jaučiasi išsekusi, tarsi niekad nebūtų buvusi gyva, o tik bandžiusi išgyventi.

„Jau kurį laiką nebegeriu ir nebevalgau, ir po daugybės diskusijų buvo nutarta mane paleisti, nes mano kančia yra nepakeliama“, – tęsė ji.

Mergina prašė, kad žmonės nebandytų jos įtikinti kitaip.

[IN=https://www.instagram.com/p/BpJUQ_TiSCv/?utm_source=ig_embed]

Mergina prieš tai išleido knygą „Laimėti arba pasimokyti“, kurioje aptarė savo kovą su psichinės sveikatos problemomis, sukeltomis po vaikystėje patirto seksualinio smurto ir prievartavimų.

Knygoje pasakojama apie potrauminio sindromo sukeltas kančias, depresiją ir anoreksiją. N. Pothoven buvo dukart išprievartauta būdama 11 metų amžiaus, o vėliau, kai jai suėjo 14, ją dar kartą išprievartavo du vyrai.

Pagal Olandijos įstatymus, kur eutanazija yra įteisinta, šią procedūrą atlikti galima tik raštiškai leidus gydytojui ir įsitikinus, kad pacientas patiria didelę, nepakeliamą kančią, kuri, tikėtina, tęsis.

2017 m. per 6500 žmonių Olandijoje pasinaudojo eutanazijos galimybe.

Tokį būdą iškeliauti pasirinkti gali bet kuris asmuo nuo 12 metų, jei įrodoma, kad pacientas tveria nepakeliamas kančias.

2019 06 06 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt