antradienis, liepos 5 d.
Atsistatydinęs Rusijos diplomatas: tie, kurie sumanė šį karą, nori tik vieno – išlikti valdžioje amžinai
Alfa.lt
Scanpix
Borisas Bondarevas

Vienas Rusijos diplomatas paliko savo pareigas protestuodamas prieš „kruviną, beprotišką“ karą, „kurį pradėjo Vladimiras Putinas prieš Ukrainą“, rašo BBC.

Borisas Bondarevas, kurio „LinkedIn“ paskyroje parašyta, kad dirbo Rusijos atstovybėje prie JT Ženevoje. Jis BBC sakė, kad jo sprendimas pasisakyti gali reikšti, kad Kremlius dabar jį laiko išdaviku.

Tačiau jis laikėsi savo nuomonės, kad karas yra „nusikaltimas prieš Ukrainos žmones“ ir „Rusijos žmones“.

Maskva kol kas nekomentuoja šio atvejo.

Rusija ėmėsi griežtų veiksmų prieš tuos, kurie kritikuoja arba nukrypsta nuo oficialaus naratyvo apie karą, kurį ji vadina tik „specialia karine operacija“.

Laiške, paskelbtame socialinėje žiniasklaidoje ir pasidalytame su kolegomis diplomatais, B. Bondarevas paaiškino, kad nusprendė baigti 20 metų trukusią karjerą diplomatijoje, nes nebegalėjo „daugiau dalyvauti šioje kruvinoje, neprotingoje ir visiškai nereikalingoje niekšybėje“.

„Tie, kurie sumanė šį karą, nori tik vieno – išlikti valdžioje amžinai“, – rašė jis.

„Kad tai pasiektų, jie yra pasirengę paaukoti tiek gyvybių, kiek reikia, – tęsė B. Bondarevas. – Tūkstančiai rusų ir ukrainiečių jau mirė vien dėl to.“

Laiške kaltinama ir Rusijos užsienio reikalų ministerija, nes jai labiau rūpi „melas ir neapykanta“, o ne diplomatija.

Kalbėdamas su BBC, B. Bondarevas pabrėžė, kad „nematė jokios alternatyvos“, tik atsistatydinti: „Nemanau, kad tai kažką pakeis, atvirai kalbant, bet manau, kad tai gali būti viena maža plyta, dedama į didesnę sieną, kuri ilgainiui bus pastatyta. Tikiuosi, kad taip bus.“

Diplomatas atskleidė, kad invaziją kolegos iš pradžių sutiko su „laime, džiaugsmu, euforija“ dėl to, kad Rusija „ėmėsi radikalių žingsnių“.

„Dabar jie mažiau tuo patenkinti, nes mes susiduriame su tam tikromis problemomis, pirmiausia su ekonomika, – BBC sakė jis. – Bet nematau, kad daugelis jų atgailautų ir pakeistų savo požiūrį.“

„Jie gali tapti šiek tiek mažiau radikalūs, šiek tiek mažiau agresyvūs. Tačiau ne taikūs“, – pridūrė B. Bondarevas.

Diplomatas atvirame laiške teigė „niekada taip nesigėdijęs savo šalies“, kaip vasario 24 d., tą dieną, kai prasidėjo invazija.

Kol kas neaišku, ar jis pirmasis diplomatas, atsistatydinęs iš pareigų, nes niekas kitas viešai nepasisakė.

B. Bondarevas neturi iliuzijų, kad Maskva dabar laikys jį išdaviku, tačiau sakė, kad „nieko neteisėto nepadarė“.

„Aš tiesiog atsistatydinau ir išsakiau savo nuomonę, – komentavo jis. – Bet aš manau, kad, žinoma, turiu susirūpinti savo saugumu.“

2022 05 24 12:57
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt