antradienis, sausio 26 d.
Atsistatydino Estijos premjeras J. Ratas
Alfa.lt

Estijos premjeras Juri Ratas anksti trečiadienį atsistatydino, teisėsaugai pareiškus įtarimus korupcija keletui jo Centro partijos aukšto rango narių, siejamų su nekilnojamojo turto plėtros projektu Talino uosto rajone, pranešė visuomeninis transliuotojas ERR ir dienraštis „Postimees“.

Valdančiajai koalicijai priklausanti Centro partijos valdyba antradienį vakare susirinko aptarti padėties, kai penki partijos nariai buvo paskelbti įtariamaisiais baudžiamajame tyrime, susijusiame su projekto „Porto Franco“ finansavimu

Tarp šių asmenų yra Centro partijos generalinis sekretorius Mihhailas Korbas, taip pat nusprendęs pasitraukti iš posto, finansų ministro patarėja Kersti Kracht ir verslininkas Hillaris Tederis. Šie asmenys įtariami kyšininkavimu ir prekyba poveikiu.

Kreipdamasis į žurnalistus J. Ratas padėkojo už galimybę ketverius metus dirbti Estijos labui premjero poste, padėti pagerinti žmonių gyvenimo standartus ir sustiprinti šalies padėtį tarptautinėje arenoje.

„Politikoje taip pat tenka priimti labai sunkių sprendimų, sprendžiant sudėtingas situacijas. Politikas turi būti tam pasiruošęs“, – kalbėjo premjeras.

Jis nurodė, kad sprendimą trauktis iš pareigų priėmė po keliolika valandų trukusio pasitarimo su partijos nariais.

„Šis sprendimas, kaip jau sakiau, buvo priimtas po konsultacijų su Estijos centro partijos valdyba, partijos frakcijos nariais, mano postui artimiausiais žmonėmis. Neabejotina, kad galėtų būti kitokių sprendinių, bet tik šis vienintelis atrodo esąs teisingas“, – pridūrė J. Ratas.

J. Ratas teigė nieko nežinojęs apie įtartinas „Porto Franco“ finansavimo schemas.

2021 01 13 08:14
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt