trečiadienis, sausio 20 d.
Atsisveikinimas su Nelsonu Mandela
tiesa.com

Pasaulio galingieji susitiko Nelsono Mandelos laidotuvėse. Pietų Afrikos Respublikos (PAR) lyderis, tapęs tolerancijos simboliu paskutinį kartą žemėje suvienijo įvairiausių rasių, religijų ir įsitikinimų žmones. Šią savaitę minios jų plūdo pagerbti ir atsisveikinti ypatingą žmonių pagarbą pelniusiu politiku ir visuomenės veikėju.

 Šimtas įtakingiausių politikų ir 80 tūkst. žmonių Soveto stadione susirinko į visuotines lyderio laidotuves. Kaip pranešė žiniasklaida, žmonės būriavosi stadione penkioms valandoms iki ceremonijos pradžios. Dauguma jų buvo apsisiautė PAR vėliavomis arba šalikais, kai kurie šoko tradicinius šokius ir dainavo zulusų kalba. Šalia buvo ir baltieji, kurie teigė, jog negalėjo praleisti tokios dienos ir stebėti ceremonijos per televiziją.

Prieš palaidojimą Kunu N.Mandela nuo praėjusios savaitės trečiadienio tris dienas bus pašarvotas vyriausybės ir prezidentūros rūmuose „UnionBuildings“ Pretorijoje, kuriuose jis 1994 metais buvo prisaikdintas prezidentu.

Kiekvieną rytą jo karstas laidotuvių procesijoje bus nešamas sostinės gatvėmis, kad kuo daugiau žmonių turėtų galimybę pareikšti paskutinę pagarbą velioniui.

Nors N.Mandela sunkiai sirgo jau kelis mėnesius, pranešimas apie jo mirtį vis tiek buvo skaudus smūgis neseniai atgimusiai šaliai. Paskutinėmis jo gyvenimo dienomis šalia buvo visa šeima ir, pasak N. Mandeos dukros, politikas mirė apsuptas artimųjų iki pat lemtingosios akimirkos.

Viešajame gyvenime N.Mandela nedalyvavo jau daugiau kaip dešimtmetį, bet PAR gyventojai į jo nesugriaunamą moralinį autoritetą žvelgė kaip į paguodos konstantą socialinių ir ekonominių permainų netikrumo laikais.

2013 12 11 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt