pirmadienis, lapkričio 30 d.
Aukcione parduodama Prancūzijos karalienės Marie Antoinette kurpaitė
Alfa.lt

Elegantiška iš šilko ir ožkos odos pasiūta balta kurpaitė, kadaise priklausiusi paskutinei iki 1789-ųjų revoliucijos Prancūzijos karalienei Marie Antoinette sekmadienį bus parduodama aukcione, pranešė varžytinių rengėjai.  

Pasak aukcionų namų „Osenat“, kaspinais papuošta 22.5 centimetro ilgio kurpaitė yra gerai išsilaikiusi, tik šilkas šiek tiek susidėvėjęs. Ji įvertinta nuo 8 000 iki 10 000 eurų. 

Prancūzijos revoliucijos sūkuryje kurpaitė atiteko artimai karalienės vyriausiosios kambarinės draugei Marie Emilie Leschevin, kurios vyras vėliau buvo giljotinuotas. 

Prabėgus 227 metams nuo M. E. Leschevin mirties, ištisų jos giminės kartų išsaugota kurpaitė atkeliavo į aukcioną. 

Austrijoje gimusi Marie Antoinette ir jos sutuoktinis karalius Liudvikas XVI, nuverstas nuo sosto 1789 metais, 1793-aisiais buvo giljotinuoti.

Kartais teigiama, kad kai karalienei buvo pranešta, kad valstiečiai badauja, nes nebeturi duonos, ji atsakiusi: „Tuomet lai valgo pyragą“.  

Vis dėlto Prancūzija nesiliauja žavėtis Marie Antoinette. 

Pernai Konsjeržeri rūmuose – buvusiame Paryžiaus kalėjime, kuriame Marie Antoinette buvo įkalinta prieš egzekuciją, surengta paroda atsekė, kaip per paveikslus, japoniškus komiksus (mangas), kino filmus ir net lėles Barbie kito paskutinės Prancūzijos karalienės vaizdavimas.

Šių metų gegužę aukcionui pateikta Marie Antoinette priklausiusi kelioninė skrynia ir siuvinėta servetėlė, kurią ji turėjo per karūnaciją 1775-aisias, susilaukė didelio pirkėjų susidomėjimo.

2020 11 14 18:14
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt