sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Austrai užsimojo nugriauti A. Hitlerio namą
tiesa.com

Austrijos Braunau am Inn miesto centras dažnai sulaukia turistų ir radikaliai nusiteikusių nacionalistų dėmesio. Vieni šį pastatą apžiūrėnėja vedini smalsumo, kiti – norėdami pagarbinti savo idealą – Adolfą Hitlerį.

Dabar austrai apsisprendė, kad pastatą, kuriame 1889-aisiais metais gimė A. Hitleris reikia nugriauti. Karštos diskusijos verda tik dėl to, kokia įstaiga bus pastatyta ir įkurdinta toje pačioje vietoje.

Kaip pranešė portalas thelocal.at, šis namas tuščias jau kelis metus, nuo 2011-ųjų, kai iš jo išsikraustė neįgalių žmonių pensionas, kuris name veikė dar nuo 1970 metų.

Namą nugriauti norima ne tik todėl, kad jis tuščias, bet ir dėl paties A. Hitlerio asmenybės. Mat prie geltono, šalia gatvės stovinčio pastato, laikas nuo laiko būriuojasi ir pagarbą nacių stabui atiduoda vietiniai ir atvykstantys neonaciai.

Specialiai sudarytas komitetas atsižvelgė ir į šią aplinkybę svarstydami, ar verta toliau eksploatuoti pastatą. 

Jau aišku, kad nugriovus namą, kuriame gimė A. Hitleris, išdygs naujas pastatas. Dabar Austrijos nedieliame Braunau am Inn mieste, kuriame gyvena 17 tūkts. žmonių, vyksta karštos diskusijos, kas jame turėtų įsikurti. Vieni mano, kad tai turėtų būti muziejus austrų išsivadavimui iš nacių atminti, kiti mano, kad jame turi veikti savivaldos institucija.

Sprendimas dar kol kas nėra priimtas, bet ir laiko miestelio gyventojai dar turi. Mat sprendimą nugriauti A. Hitlerio namą, dar turi palaiminti Vyriausybė.

2016 10 18 11:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt