ketvirtadienis, sausio 28 d.
Austrijoje aptikta, kad nuo COVID-19 gydo sveiko žmogaus kraujo plazma
Alfa.lt

Graco (Austrija) universitetinės klinikos ligoninėje pasveiko sunkia COVID-19 forma sirgęs ligonis, kuriam perpylė nuo koronaviruso infekcijos išsigydžiusio žmogaus kraujo plazmos.

Apie tai pirmadienį pranešė Austrijos spaudos agentūra APA.

„Graco universitetinės klinikos ligoninėje pasveiko pirmas koronavirusu infekuotas pacientas, kuriam suleido kraujo plazmos žmogaus, jau pasveikusio nuo COVID-19. Vaistų nuo koronaviruso iki šiol nėra, tačiau antikūnai, esantys jau pasveikusių žmonių kraujo plazmoje, gali padėti sunkiai sergantiems įveikti infekciją“, - sakoma pranešime.

Pabrėžiama, jog 36-erių vyrui kovo 11 dieną buvo diagnozuotas koronavirusas. Jis karščiavo, kankino dusulys. Tai truko kelias savaites, todėl pacientas buvo paguldytas į ligoninę. Vyrui buvo nustatytas plaučių uždegimas, antikūnų trūkumo sindromas, trūko deguonies.

Balandžio 11 dieną pacientui perpylė pirmą dozę anksčiau nuo COVID-19 pasveikusio donoro kraujo plazmos. Iš viso vyrui buvo suleistos dvi dozės po 200 ml. Po kelių dienų jo būklė pagerėjo ir jis buvo perkeltas iš intensyvios terapijos skyriaus.

Koronavirusu infekuoti ligoniai kraujo plazmos perpylimu dar gydomi Tirolyje ir Zalcburge. 

2020 04 21 08:13
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt