šeštadienis, rugpjūčio 13 d.
Austrijoje karantinas pratęstas iki gruodžio 11 dienos
BNS
Scanpix
Karantinas Austrijoje

Austrija, kaip buvo planuota, pratęsė iki gruodžio 11-osios dėl pandemijos taikomą karantiną, esant ženklų, kad tokios priemonės padeda mažinti drastiškai išaugusį sergamumą koronavirusine infekcija.

Parlamento komitetas antradienį pritarė, kad būtų pratęstas jau ketvirtas nuo pandemijos pradžios nacionalinis karantinas, įvestas lapkričio 22 dieną, pranešė Austrijos naujienų agentūra APA.

Komiteto pritarimas buvo būtinas, nes kai kurios karantino priemonės gali būti įvestos tik dešimčiai dienų, o jų pratęsimui reikalingas atskiras sprendimas.

Esama vieno svarbaus pakeitimo: būtinų prekių parduotuvės, iki šio galėjusios dirbti iki 21 val., nuo ketvirtadienio turės užsidaryti 19 valandą. Taisyklės taip pat leidžia prekybą kalėdinėmis eglutėmis.

Vyriausybė įvedė karantiną reaguodama į smarkiai išaugusį mirčių nuo COVID-19 skaičių ir ligoninių labiausiai paveiktuose regionuose įspėjimus, kad intensyviosios terapijos skyriai artėja prie savo pajėgumų ribos.

Ši Alpių šalis nuo vasario 1-osios taip pat įves visiems privalomą skiepijimąsi nuo COVID-19. Europoje toks reikalavimas kol kas įvestas tik Vatikane.

Pagal karantino taisykles, gyventojams leidžiama išeiti iš namų tik nuvykti į darbą, į gydymo įstaigą, nusipirkti būtiniausių produktų arba pasimankštinti. Mokyklos ir vaikų dienos centrai veikia, bet tėvų prašoma esant galimybei palikti vaikus namuose.

Dėl tolesnių žingsnių po gruodžio 11-osios bus sprendžiama įvertinus, kaip klostysis padėtis, tačiau pareigūnai sako, kad nepasiskiepijusiems asmenims suvaržymai liks galioti.

Austrijos vakcinacijos rodiklis, palyginti su kitomis Vakarų Europos valstybėmis, gana žemas: šalyje visiškai pasiskiepiję tik kiek daugiau nei 67 proc. gyventojų.

Austrijos septynių dienų sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis ėmė mažėti. Antradienį jis siekė 894,2 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Lapkričio 22 dieną, kai buvo įvestas karantinas, šis rodiklis siekė daugiau kaip 1 100 atvejų.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2021 12 01 16:47
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt