sekmadienis, gruodžio 5 d.
Austrijoje pirmadienį prasidės nepasiskiepijusiųjų karantinas
BNS
BNS
Skiepas

Austrijoje smarkiai padidėjus sergamumui koronavirusine infekcija, kancleris Alexander'as Schallenbergas sekmadienį paskelbė, jog pirmadienį prasidės visoje šalyje galiosiantis karantinas nepasiskiepijusiesiems nuo COVID-19.

Austrijoje jau pasiskiepijo apie 65 proc. iš beveik 9 mln. gyventojų ir šis rodiklis yra mažesnis už Europos Sąjungos (ES) 67 proc. vidurkį. Per parą nustatomų naujų užsikrėtimo atvejų skaičiai šią savaitę pasiekė rekordinį lygį.

„Padėtis yra rimta... Šios priemonės lengva širdimi nesiimame, deja, tai yra būtina“, – pareiškė A. Schallenbergas reporteriams.

Pagal karantino sąlygas, vyresniems nei 12 metų amžiaus gyventojams, kurie nėra pasiskiepiję ar neseniai persirgę COVID-19, nuo vidurnakčio bus draudžiama išeiti iš namų, išskyrus tuos atvejus, kai jie vyksta į darbą, įsigyti maisto ar pasimankštinti arba jiems reikalingos sveikatos priežiūros paslaugos, arba jie vyksta skiepytis.

Šalies valdžia yra susirūpinusi dėl vis didėjančio COVID-19 pacientų antplūdžio ir nuogąstauja, kad ligoninės nebegalės jo atlaikyti.

„Mūsų, kaip Austrijos vyriausybės, darbas yra apsaugoti žmones, – sekmadienį Vienoje reporteriams pareiškė kancleris. – Todėl nusprendėme, jog nuo pirmadienio ... įsigalios nepasiskiepijusiųjų karantinas.“

Naujienų agentūra APA pranešė, jog karantinas galios maždaug 2 mln. žmonių. Jis negalios vaikams iki 12 metų amžiaus, nes jie oficialiai dar negali būti skiepijami.

Karantinas iš pradžių tęsis 10 dienų ir policijos buvo paprašyta tikrinti ne namuose esančius žmones, ar jie pasiskiepiję, pareiškė A. Schallenbergas.

Sergamumas COVID-19 Austrijoje pastarosiomis savaitėmis vis didėjo. Sekmadienį buvo pranešta apie per praėjusią parą nustatytus 11 552 naujus atvejus, o prieš savaitę naujų atvejų buvo 8554.

Septynių dienų sergamumo koronavirusine infekcija rodiklis pasiekė 775,5 atvejo 100 tūkst. gyventojų. Tuo tarpu kaimyninėje Vokietijoje, kuri taip pat neslepia susirūpinimo dėl spartėjančio užkrato plitimo, šis rodiklis siekia 289 atvejus.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2021 11 14 15:36
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt