šeštadienis, sausio 16 d.
Austrijos ligoninei bauda už kadais sukeistus naujagimius
tiesa.com

Viena Austrijos ligoninių turės sumokėti 30 tūkst. eurų kompensaciją už patirtą moralinę žalą moteriai, kurios kūdikis po gimdymo buvo sukeistas su kitos gimdyvės vaiku. Moteris užaugino ne savo dukterį, o apie tai sužinojo tik praėjus kelioms dešimtims metų.

Tiesa, moters tikrojo vaiko tapatybė dar nėra nusyatyta.

1990-aisiais gimusi Dor‘is Gruenwald tik prieš kelerius metus, sužinojo, kad ją užauginusi pora nėra jos biologiniai tėvai. Ji tai išsiaiškino atlikusi DNR testą.

„Žinoma, man ir dukrai tai buvo didžiulis sukrėtimas“, – 2016 metais dienraščiui „Krone“ sakė Evelin Gruenwald, auginusi Doris kaip savo dukrą, o dabar galų gale sulaukusi teismo sprendimo dėl piniginės kompensacijos.

„Tačiau nuo pradžių žinojome, kad mūsų niekas neišskirs, kad visada liksime mama ir dukra. Šis vaikas yra geriausias man nutikęs dalykas“, – tąsyk kalbėjo moteris.

„Aš tai priėmiau kur kas blogiau nei mano mama, – sakė Doris. – Visas mano kūnas ėmė tirtėti. Regis žemė išslydo iš po kojų“.

Graco universitetinė ligoninė tuo metu, kai gimė D. Gruenwald, tvirtino, kad šioje įstaigoje vienintelis tokio mažo svorio naujagimis buvo anksčiau laiko gimusi Doris.

Ligoninė nepateikė jokių detalių, kaip kūdikiai galėjo būti sukeisti, tačiau pernai nurodė „daranti viską“ šiam incidentui išaiškinti.

Sužinojusi apie Doris atvejį, ligoninė inicijavo programą, pasiūlydama nemokamai atlikti DNR testus 200 tuo laikotarpiu čia gimusių moterų. Iki šiol vos 30 moterų pasinaudojo šia galimybe, tačiau tarp jų tikrosios E. Gruenwald dukters nebuvo.

Kol kas neaišku, ar ligoninė sutiks mokėti teismo nurodytą pinigų sumą. Sprendimas dar gali būti skundžiamas aukštesnės instacijos teismui.

2017 06 13 14:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt