penktadienis, kovo 5 d.
Austrijos policija sulaikė 14 asmenų, pateikė naujų detalių apie Vienos užpuoliką
Alfa.lt

Austrijos policija per reidus, susijusius su kruvinu pirmadienio išpuoliu Vienoje, areštavo 14 asmenų ir nerado įrodymų, kad vykdant išpuolį būtų dalyvavęs antras užpuolikas, antradienį paskelbė vidaus reikalų ministras Karlas Nehammeris.

„Vienoje ir Žemutinėje Austrijoje surengta 18 reidų ir sulaikyta 14 žmonių“, – per spaudos konferenciją sakė ministras.

Jis pridūrė policiją galvojant, kad ataką Vienos centre įvykdė vienas užpuolikas, „Islamo valstybei“ prijautęs 20 metų Kujtimas Fejzulai (Kuitimas Feizulajus), kurį policija pirmadienį vakare nukovė.

Policijos įvertinta filmuota medžiaga „šiuo metu nerodo jokių įrodymų dėl antro užpuoliko“, kalbėjo K. Nehammeris.

Vienos policijos viršininkas Gerhardas Puerstlas per tą pačią spaudos konferenciją nurodė, kad kiti asmenys, demonstravę paramą IS, yra stebimi.

„Sustiprintas policijos buvimas tęsis“, – pridūrė jis.

K. Fejzulai, kuris turėjo Austrijos ir Šiaurės Makedonijos pilietybes, pernai balandį buvo nuteistas dėl teroristinio nusikaltimo, susijusio su jo bandymu išvykti į Siriją.

Jam buvo paskirta metų ir 10 mėnesių laisvės atėmimo bausmė.

Pasak K. Nehammerio, K. Fejzulai dalyvavo deradikalizavimo programoje ir gruodį sugebėjo užsitikrinti paleidimą pirma laiko.

„Kaltininkas sugebėjo apmulkinti teisingumo sistemos deradikalizavimo programą, apmulkinti jos žmones ir per ją pasiekti, kad būtų paleistas pirma laiko“, – spaudos konferencijoje sakė ministras.

Nors K. Nehammeris sakė nenorintis „rodyti pirštais“, tačiau pabrėžė, kad reikia „labai atidžiai pažvelgti į tai, ką galima patobulinti“ šioje programoje.

2020 11 03 18:08
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt