sekmadienis, vasario 28 d.
Automobilis rėžėsi į pėsčiuosius, dešimtys sužeistųjų
tiesa.com

Vokietijos vakariniame mieste Miunsteryje keli žmonės žuvo ir dar apie dvi dešimtis buvo sužeisti mikroautobusui šeštadienį įsirėžus į būrį pėsčiųjų, o transporto priemonės vairuotojas nusižudė, pranešė policija ir vietos žiniasklaida.

Policijos atstovas Andreasas Bode sakė žurnalistams, kad mikroautobuso vairuotojas nusišovė mašinoje, po šeštadienio popietę įvykusio incidento. Pasak jo, vairuotojo tapatybė dar nėra žinoma.

A. Bode sakė, kad per incidentą buvo sužeisti 20 žmonių ir kad šešių iš jų būklė – kritinė. Ankstesniuose pranešimuose buvo minima 30 sužeistųjų.

Vidaus reikalų ministerija patvirtino, kad per incidentą Miunsteryje žuvo keturi žmonės, įskaitant mikroautobuso vairuotoją.

Policija nurodė, kad mašina rėžėsi į žmones, sėdėjusius gatvėje prie alaus baro „Kiepenkerl“ stalelių Miunsterio senamiestyje šalia katedros vieną pirmųjų šiltų pavasario dienų.

„Esama žuvusiųjų ir sužeistųjų. Prašome vengti to rajono; mes esame įvykio vietoje“, – sakoma Šiaurės Reino-Vestfalijos žemės policijos „Twitter“ žinutėje.

„Bild“ nurodė, kad pareigūnai tikrina, ar mašinoje nesama sprogmenų.

Policija paragino žmones vengti „spekuliacijų“ apie šį incidentą.

Savaitraščio „Der Spiegel“ tinklalapyje nurodoma, kad Vokietijos pareigūnai šį įvykį laiko išpuoliu, bet kol kas tai nebuvo oficialiai patvirtinta.

Vokietijos televizijos reportažuose matyti keli policijos ir ugniagesių automobiliai, suvažiavę į įvykio vietą vaizdingame viduramžiškame mieste, turinčiame apie 300 tūkst. gyventojų.

Didelėje policijos operacijoje dalyvauja ginkluoti pareigūnai.

Vokietijos kanclerės Angelos Merkel atstovė Ulrike Demmer (Ulrikė Demer) tviterio žinute pareiškė užuojautą visiems paveiktiems šios tragedijos ir nurodė, kad „mūsų mintys – su aukomis ir jų šeimomis“.

Per kelerius pastaruosius metais Vokietijoje įvykdyta virtinė teroro atakų, tarp jų panaudojant transporto priemones.

2016 metų gruodžio 19-ąją 24 metų Tuniso pilietis Anisas Amri (Anisas Amris) pagrobė sunkvežimį, nužudęs jo vairuotoją, ir rėžėsi į žmonių pilną kalėdinę mugę Berlyne. Tąsyk žuvo 12 žmonių, dar 48 buvo sužeisti.

Po keturių dienų po šios atakos A. Amri buvo nukautas Italijos policijos Milane, kur jis nusigavo kirtęs kelias Europos valstybes. Atsakomybę už išpuolį prisiėmė džihadistų judėjimas „Islamo valstybė“ (IS).

IS taip pat prisiėmė atsakomybę už kelias kitas panašias atakas Europoje – pavyzdžiui, Barselonos La Ramblos bulvare 2017-ųjų rugpjūtį, kai žuvo 14 žmonių ir dar per 100 buvo sužeisti.

Daugiausiai žmonių gyvybių pareikalavęs tokio pobūdžio incidentas įvyko 2016 metų liepos 14-ąją Prancūzijos pietiniame kurorte Nicoje. Minint nacionalinę šventę – Bastilijos paėmimo dieną – užpuolikas, nukreipęs į minią sunkvežimį, nužudė 86 žmones.

[9600]

 [9601]

2018 04 07 16:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt