sekmadienis, spalio 25 d.
Azerbaidžanas praneša, kad per armėnų pajėgų apšaudymą žuvo septyni žmonės
Alfa.lt

Azerbaidžanas sekmadienį pranešė, kad jo antrame didžiausiame mieste per armėnų pajėgų surengtą apšaudymą žuvo septyni žmonės, nors išvakarėse turėjo įsigalioti ugnies nutraukimo režimas.

„Per naują naktinę Armėnijos pajėgų raketų ataką Gendžės gyvenamajame rajone“ žuvo septyni žmonės, 33 buvo sužeisti, tarp jų yra vaikų, tviteryje parašė Azerbaidžano užsienio reikalų ministerija.

Susitarimą nutraukti dvi savaites trukusias kovas Kalnų Karabache per Maskvoje vykusias derybas, kurioms tarpininkavo Rusija, patvirtino Armėnijos ir Azerbaidžano diplomatijos vadovai. Ugnies nutraukimo režimas turėjo įsigalioti šeštadienį.

Rugsėjo 27 dieną atsinaujinusios kautynės dėl Kalnų Karabacho pareikalavo daugiau kaip 400 žmonių gyvybių ir privertė tūkstančius gyventojų palikti savo namus.

Tuo metu Kalnų Karabacho gynybos ministerija tvirtino, kad armėnų pajėgos laikosi paliaubų ir savo ruožtu apkaltino Azerbaidžaną apšaudžius civilių rajonus.

Pranešimai apie tai, kad „Karabacho pajėgos apšaudė Gendžę, yra visiškas melas“, nurodė ministerija.

Kalnų Karabacho administraciniame centre Stepanakerte esantis naujienų agentūros AFP žurnalistas pranešė, kad naktį ten buvo girdėti garsių sprogimų.

Kalnų Karabachas, kuriame gyventojų daugumą sudaro etniniai armėnai, atsiskyrė nuo Azerbaidžano per praeito amžiaus 10-ame dešimtmetyje kilusį karą, nusinešusį apie 30 tūkst. žmonių gyvybių.

Ši teritorija ir septyni kiti Azerbaidžano rajonai nuo to laiko yra kontroliuojami Jerevano remiamų separatistų pajėgų.

Tuo metu tarptautinė bendrija šį kalnuotą anklavą, turintį apie 140 tūkst. gyventojų, tebepripažįsta Azerbaidžano dalimi.

2020 10 11 12:43
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt