antradienis, rugpjūčio 4 d.
B.Obama sveikina karo Irake pabaigą
tiesa.com

JAV prezidentas Barackas Obama pasveikino amerikiečių karinių operacijų pabaigą Irake. Tiesa, tvarką palaikysiančių JungtiniųValstijų karių dalis liks iki 2011 metų pabaigos.

B.Obama pasveikino amerikiečių karinių operacijų pabaigą Irake, teigdamas, kad Jungtinės Valstijos sumokėjo „didelę kainą už tai, kad Irako ateitis būtų perduota į šalies piliečių rankas“, praneša BBC.

Sakydamas pareiškimą Baltųjų rūmų Ovaliniame kabinete jis teigė „gerbiąs“ JAV kariuomenės pasiaukojimą. Kaip pranešė LTV, prezidentas nurodė, kad nuo šiol „svarbiausia Amerikos užduotis yra ekonomikos atgaivinimas“. Tačiau pridūrė, jog JAV ir toliau rems Irako vyriausybę bei žmones. „Operacija „Irakiečių laisvė“ baigta ir šios šalies žmonės nuo šiol tapo patys atsakingi už savo šalies saugumą“, – teigė B. Obama.

Prezidentas pažymėjo, kad karo pabaiga svarbi tiek JAV, tiek Irakui. „JAV sumokėjo didelę kainą už tai, kad Irako ateitis būtų perduota į šalies piliečių rankas. Mes siuntėme savo jaunus žmones, kurie labai aukojosi Irake, ir skyrėme šiai kovai daug resursų, kai namuose buvome priversti suveržti diržus. Tai didis momentas JAV ir Irako istorijoje, mes atlikome savo pareigą. Atėjo laikas versti naują puslapį“, – pažymėjo B.Obama.

Jis pareiškė kalbėjęsis su buvusiu JAV prezidentu George`u V. Bushu, kurio prezidentavimo metu buvo pradėtas karas Irake, ir kuris buvo apkaltintas netinkamais veiksmais per Irako okupaciją.

„Visiems gerai žinoma, kad mes su buvusiu prezidentu turime skirtingas nuomones apie karą ir jo pradžią. Tačiau niekas net negali abejoti tuo, kad G. W. Bushas labai palaikė amerikiečių pajėgas, myli savo šalį ir buvo įsipareigojęs jos saugumui. Kaip jau minėjau, visi, kurie palaikė karą ir jam priešinosi, buvo dideli šalies patriotai. Ir visi mes susivienijame dėkodami savo kareiviams ir tikėdami šviesia Irako ateitimi“, – teigė B. Obama.

Irako ministras pirmininkas Nouris Malikis antradienį pagyrė JAV karinių dalinių iš Irako atitraukimą. Jis teigė, kad nuo Irakas bus „suvereni ir nepriklausoma valstybė“.

„Mūsų vidaus pajėgos padės palaikyti saugumą Irake. Visos kliūtys, kurias patiria šiuo metu Irakas, bus panaikintos“, – teigė Irako ministras pirmininkas.

Šiuo metu nusikalstamumas Irake yra sumažėjęs, nors liepą civilių aukų skaičius Irake padidėjo.

Nors daugelis irakiečių sveikina sprendimą išvesti JAV karines pajėgas iš Irako, kai kurie netrykšta džiaugsmu. Anot pastarųjų, per anksti yra išvesti JAV karines pajėgas, kai šalis dar nėra pasiruošusi užtikrinti saugumo viduje.

Paskutinė JAV karių brigada paliko Iraką prieš maždaug dvi savaites. Daliniai išvesti anksčiau nei Baracko Obamos numatyta data – rugpjūčio 31 diena. Tiesa, Irake dar bus JAV karių, kurie padės Irako valdžiai palaikyti tvarką šalies viduje.

Apskritai imant, visos JAV karinės pajėgos bus išvestos iš Irako iki 2011 metų galo.

2010 09 01 11:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt