šeštadienis, birželio 6 d.
Baisiausias scenarijus pildosi, Venecija skęsta (vaizdo įrašas)
tiesa.com

Vanduo ir Venecija yra neišskiriamas tandemas. Miestą ant vandens raižo ne gatvės, o kanalai, kuriais lėtai iriasi gondolieriai, savo grakščiose valtyse susodinę iš nuostabos išsižiojusius turistus.

Tačiau šį rudenį gamta Venecijai iškrėtė piktą pokštą: potvyniai užtvindė 70 proc. miesto teritorijos. Regiono pareigūnai perspėja, jog vandens lygis mieste pakilo 149 cm virš jūros lygio.

Potvyniai Venecijoje nėra retas reiškinys. Miestas dažnai kenčia nuo stiprių vėjų, iš Venecijos įlankos atnešančių didelį kiekį vandens. Tačiau šie metai – išskirtiniai. Prognozuojama, kad vandens lygis gali pakilti iki 160 cm.

Socialiniuose tinkluose jau viešinamos nuotraukos ir vaizdo įrašai, iliustruojantys padėties rimtumą. Tiesa, kai kurie vaizdeliai atrodo kiek komiški. Štai restoranėlis Venecijoje, iš pirmo žvilgsnio tai – įprastas vakaras, prie staliukų sėdi žmonės, vakarieniauja. Bet pažvelkite žemyn! Padavėjai tiesiog iriasi vandeniu ir tai paaiškina kiek sutrikusias vakarieniautojų veido išraiškas...

Remiantis Venecijos statistikos departamento duomenimis, dabartinis vandens lygis yra didžiausias nuo 2012-ųjų lapkričio. Pastarąjį kartą vandens lygis buvo didesnis kaip 160 cm 1979-ųjų gruodį.

Potvynių pavojus skelbiamas didžiojoje Italijos dalyje. Informuojama, kad grėsmė kyla dėl milžiniško iškritusio lietaus kiekio. Situaciją dar labiau sunkina nepakankama šalies upių vagų priežiūra.

Veneto regiono gubernatorius Luca Zaia teigia, kad šiemet gali pasikartoti 1966-ųjų potvynis, per kurį buvo apsemta tiek Venecija, tiek Florencija.

ŠALTINIS:alfa.lt

2018 11 01 07:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt