šeštadienis, spalio 31 d.
Baltarusija atšaukia konsultacijoms ambasadorius iš Lietuvos ir Lenkijos
Alfa.lt

Baltarusijos užsienio reikalų ministerija penktadienį paskelbė atšaukianti konsultacijoms savo ambasadorius iš Lietuvos ir Lenkijos ir paragino šias šalis sumažinti diplomatų skaičių jų ambasadose Minske.

„Ambasadoriai Lenkijoje ir Lietuvoje nuo spalio 5 d. atšaukiami į Minską konsultacijų. Lenkijos ir Lietuvos ambasadoriams Baltarusijoje atitinkamai pasiūlyta pasekti šiuo pavyzdžiu“, – pareiškė URM atstovas Anatolis Hlazas.

Į Baltarusijos užsienio reikalų ministeriją iškviesti Lietuvos ir Lenkijos diplomatiniai pasiuntiniai taip pat sulaukė raginimų sumažinti diplomatų skaičių savo atstovybėse.

„Dėl nurodytų šalių akivaizdžiai destruktyvios veiklos jiems buvo pasiūlyta iki 2020 m. spalio 9 d. pasiekti savo diplomatinių atstovybių sudėties Baltarusijoje paritetą su Baltarusijos užsienio atstovybėmis atitinkamose šalyse“, – sakė A. Hlazas.

Anot Baltarusijos valstybinės naujienų agentūros „Belta“, tokiu atveju Lietuvos ambasados Minske darbuotojų skaičius turėtų būti sumažintas nuo 25 iki 14, o Lenkijos nuo 50 iki 18 diplomatų.

„Pabrėžiu, kad šių priverstinių priemonių ėmėmės ne be apgailestavimo, ilgai kentę ir raginę elgtis protingai, vien tik dėl ypatingo destruktyvaus vaidmens, kurį nusprendė praktiškai atlikti Lenkijos ir Lietuvos vadovybė Baltarusijos atžvilgiu“, – pareiškė ministerijos atstovas.

Jį citavo Baltarusijos valstybinė naujienų agentūra „Belta“ ir Rusijos naujienų agentūra „Interfax“.

Lietuva ir Lenkija po suklastotų rugpjūčio 9 d. prezidento rinkimų užėmė griežtą poziciją Aliaksandro Lukašenkos atžvilgiu ir išsakė paramą naujų rinkimų reikalaujantiems baltarusiams.

Lietuva nesvarsto atšaukti diplomatų iš Baltarusijos

Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius pareiškė, kad Lietuva kol kas nesvarsto atšaukti ambasadoriaus ir kitų diplomatų iš Baltarusijos, reaguodama į Minsko diplomatinius žingsnius.

„Mes tikrai neketiname kviesti (ambasadoriaus) konsultacijoms ir tikrai nespręsime nieko dėl personalo mažinimo“, – žurnalistams penktadienį sakė L. Linkevičius.

Ministras spaudos konferenciją surengė netrukus po to, kai Baltarusijos užsienio reikalų ministerija paskelbė atšaukianti ambasadorius konsultacijoms iš Lietuvos ir Lenkijos, pasiūlė pasekti šiuo pavyzdžiu ir sumažinti diplomatų skaičių jų ambasadose Minske.

L. Linkevičius sakė, kad šį pareiškimą įvertino su apgailestavimu ir nusivylimu. 

2020 10 02 20:08
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt