antradienis, balandžio 13 d.
Baltarusija: pašalinimas iš Eurovizijos – „politiškai motyvuotas“
Alfa.lt

Baltarusija pareiškė, kad sprendimas neleisti jos atlikėjams dalyvauti šių šių metų Eurovizijoje yra „politiškai motyvuotas“.

Europos transliuotojų sąjunga (EBU) penktadienio vakarą paskelbė, kad „deja, Baltarusija nedalyvaus“ Nyderlandų mieste Roterdame gegužę vyksiančioje Eurovizijoje, nors ir pateikė naują kūrinį konkursui.

„Padaryta išvada, kad naujoji paraiška taip pat neatitinka konkurso taisyklių, kurios užtikrina, kad konkursas nebūtų naudojamas saviems tikslams ar diskredituojamas“, – sakoma EBU tinklapyje paskelbtame pranešime. Išsamiau sprendimas nekomentuojamas.

Baltarusijai atstovauti konkurse turėjo grupė „Halasy ZMesta“ su daina „Ja nauču tebia“ (liet. Išmokysiu tave). Jos žodžiai, pavyzdžiui, „išmokysiu tave šokti pagal dūdelę“, papiktino baltarusių opoziciją.

Baltarusijoje nuo praėjusių metų rugpjūčio 9-osios prezidento rinkimų, kurių laimėtoju buvo paskelbtas Aliaksandras Lukašenka, tęsiasi politiniai neramumai. Opozicija ir Vakarų šalys šiuos rinkimus laiko suklastotais.

Valdžiai mėginant jėga numalšinti po rinkimų kilusius masinius protestus, tūkstančiai žmonių buvo sulaikyti. Keli protestuotojai žuvo, o šimtams skirtos ilgos laisvės atėmimo bausmės.

Vakarų valstybės atsisakė pripažinti Baltarusijos rinkimų rezultatus, o Europos Sąjunga įvedė sankcijas A. Lukašenkai ir jo bendražygiams.

Antrasis „Halasy ZMesta“ Eurovizijai pateiktas kūrinys buvo subtilesnis, tačiau grupės lyderis naujienų agentūrai „RIA Novost“ šeštadienio rytą sakė, kad dainos žodžių apie triušį, viščiukus ir lapę prasmė „yra labai akivaizdi“.

Prieš tai Baltarusijos valstybinis transliuotojas griežtai sukritikavo Eurovizijos organizatorių sprendimą.

„Europa bijo leisti į sceną dainą apie triušius – tai galutinė ir visiška gėda," – socialiniame tinkle „Telegram“ penktadienio vakarą parašė transliuotojas.

Pasak „RIA Novosti“, nacionalinės Eurovizijos atrankos komiteto vadovas Ivanas Eismontas pareiškė, kad „sprendimas mus diskvalifikuoti yra politiškai motyvuotas“.

„Mes žinome, ką myli Europos Sąjunga“, – sakė jis.

2021-ųjų „Eurovizijos“ finalą planuojama surengti gegužės 22-ąją. Stengiamasi užtikrinti, kad jame galėtų gyvai pasirodyti kuo daugiau atlikėjų.

Pernai kasmetinis dainų konkursas, pritraukiantis milijonus žiūrovų Europoje ir kituose žemynuose, netgi tolimojoje Australijoje, buvo atidėtas dėl koronaviruso pandemijos. 

2021 03 27 18:19
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt