pirmadienis, gegužės 17 d.
Baltarusija pažadėjo įsileisti tarptautinius ekspertus dėl Astravo atominės elektrinės
tiesa.com
pixabay asociatyvi nuotrauka

Vasario 4 dieną Baltarusijoje besilankantis ministras Linas Linkevičius susitikimuose su Baltarusijos ministru pirmininku Sergejumi Rumu bei užsienio reikalų ministru Vladimiru Makėjumi kėlė nesaugios Astravo atominės elektrinės klausimą.

„Gavau patikinimą, kad Baltarusija artimiausiu metu įsileis Europos komisijos Energetikos direktorato bei ENSREG atstovus, kurie kartu su Baltarusijos puse peržiūrėtų tarptautinių organizacijų rekomendacijas bei išskirtų tas, kurias būtina įgyvendinti prieš paleidžiant elektrinę.

Anksčiau šiuo klausimu tokio sutarimo nebuvo”,– sakė užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Susitikimų metu daug dėmesio skirta dvišaliams ekonominiams santykiams.

Baltarusija ne pirmą kartą atsiduria sudėtingoje situacijoje dėl ekonominės priklausomybės nuo Rusijos. „Lietuva supranta ir parems Baltarusijos sprendimus susijusius su naftos ir dujų importo diversifikavimu.

Tikimės, kad šie Baltarusijos sprendimai bus nuoseklūs ir ilgalaikiai, o Lietuva turi galimybių prie jų prisidėti praktiškai – per Klaipėdą Lietuvos geležinkeliu Baltarusiją jau pasiekia norvegiška nafta. Aptartos ir dujų tiekimo techninės galimybės”,– sakė L. Linkevičius.

Ministras Baltarusijos vyriausybės vadovui perdavė Lietuvos premjero kvietimą atvykti į gegužės mėnesį Klaipėdoje vyksiantį Lietuvos-Baltarusijos ekonomikos forumą.

Baltarusija yra viena svarbiausių Lietuvos transporto sektoriaus partnerių. Baltarusiški kroviniai užimta trečdalį „Lietuvos geležinkelių” pervežimų ir Klaipėdos jūrų uosto krovos.

2020 02 06 06:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt