pirmadienis, rugsėjo 21 d.
Baltarusija renka parlamentą
tiesa.com
pixabay nuotrauka

Baltarusijoje sekmadienį prasidėjo parlamento rinkimai, kuriuos kritikai, nepaisydami šalies prezidento Aleksandro Lukašenkos pastangų suartėti su Vakarais, jau pavadino apgaule.

A. Lukašenka, kuris yra pramintas paskutiniuoju Europos diktatoriumi, buvusiai sovietinei respublikai vadovauja nuo 1994 metų. Per tą laiką šalyje ne kartą įvyko rinkimai, kuriuos tarptautiniai stebėtojai pavadino nesąžiningais.

Sekmadienį rinkėjai rinks 110 žemųjų parlamento rūmų – Atstovų Rūmų – narių.

A. Lukašenkos kritikai turi mažai šansų patekti į parlamentą: pagrindiniams opozicijos lyderiams ir dviem vieninteliams opozicijos atstovams kadenciją baigiančiuose Atstovų Rūmuose buvo uždrausta kandidatuoti.

„Rinkimai buvo sumenkinti iki ritualo, kaip Sovietų Sąjungoje“, – pareiškė žmogaus teisių grupės „Vyasna“ vadovas Alesius Beliackis.

Opozicinio Baltarusijos liaudies fronto pirmininko pavaduotojas Aleksejus Janukevičius naujienų agentūrai AFP pareiškė manąs, jog valdžia pasirinko „pažįstamą [rinkimų] klastojimo scenarijų“.

Rinkimai neigiamų vertinimų sulaukė nepaisant A. Lukašenkos vėl dedamų pastangų suartėti su Vakarų valstybėmis, kurios kritikuoja demokratijos ir žmogaus teisių padėtį šalyje.

Šį mėnesį A. Lukašenka, buvęs kolūkio pirmininkas, nuvyko reto vizito į Europą ir Vienoje susitiko su Austrijos lyderiais.

Jis pareiškė norįs, kad Europos Sąjunga (ES) taptų „svarbia“ jo šalies „politine ir verslo partnere“. O rugpjūčio pabaigoje jis Minske priėmė Baltųjų Rūmų patarėją nacionalinio saugumo klausimais Johną Boltoną (Džoną Boltoną) ir pareiškė, jog santykiuose su Vašingtonu yra atverčiamas „naujas skyrius“.

2019 11 17 08:00
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt