sekmadienis, rugpjūčio 9 d.
Baltarusija svaidosi grasinimais Lietuvai
tiesa.com

Iš Vilniaus oro uosto pakilęs lėktuvas praėjusią savaitę savaitgalį pažeidė Baltarusijos oro erdvę ir sukėlė tikrą sąmyšį kaimyninėje šalyje. Aukšti Minsko pareigūnai pagrasino panaudoti karinę jėgą, jeigu toks incidentas pasikartos.

Nors tai nebuvo karinis lėktuvas ir jis nevykdė jokių žvalgybinių užduočių, o pilotas skraidė tik mokomaisiais tikslias, aukšti Minsko pareigūnai ne juokais supyko.

„Reikia atsižvelgti, kad pažeidimas įvyko netoli mūsų statomos atominės elektrinės. Pažeidėjas buvo identifikuotas kaip civilis orlaivis. Pagal tarptautinės teisės normas ir Baltarusijos Respublikos įstatymus šiuo atveju jėgos priemonių prieš tą lėktuvą nenaudojome“, - sakė Baltarusijos karinių oro pajėgų vadas Olegas Dvigalovas.

„Nors su Lietuvos Respublika palaikomi geri kaimyniški santykiai, norėtųsi, kad Lietuva suprastų, kaip svarbu vykdyti susitarimus, tarptautinius įstatymus ir neleisti įvykti tokiems pažeidimams. Jeigu tokie atvejai kartosis, karinės oro pajėgos ir priešlėktuvinės gynybos pajėgos bus priverstos panaudoti ir jėgos poveikio priemones“, - kalbėjo kariškis televizijai „Voen TV“.

„Norisi tikėti, kad tai buvo netyčinė piloto klaida, o ne iš specialiai suplanuota akcija, ir tikiuosi, kad Lietuva tai patvirtins“, - pridūrė O. Dvigalovas.

Baltarusijos kariškiai sakė, kad nebuvo jokių aplinkybių, pateisinančių lietuvių orlaivio įvykdytą oro erdvės pažeidimą.

Lietuvos Valstybės įmonės „Oro navigacija“ ir Civilinės aviacijos administracijos vadovai pirmadienį pripažino, kad Baltarusijos oro erdvę pažeidė iš Vilniaus oro uosto pakilusio Danijos piliečio pilotuojamas lengvasis lėktuvas P46T. Kartu skrido ir lietuvis, kuris planavo pirkti lėktuvą.

Orlaivis turėjo nuskristi iki Baltarusijos sienos ir grįžti. Tačiau orlaivis į Baltarusijos teritoriją įskrido iki aštuonių kilometrų, o po trijų minučių apsisuko ir išskrido iš Baltarusijos oro erdvės.

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigė, kad orlaivis buvo civilis ir nekėlė jokios grėsmės Baltarusijos saugumui.

2017 04 24 14:00
Spausdinti
Naujienos iš interneto
traffix.lt