penktadienis, liepos 1 d.
Baltarusijoje netikėtai prasidėjo karinės pratybos, tikrinamas pajėgų „reagavimas“
Alfa.lt
Baltarusijos Respublikos gynybos ministerija
Baltarusijos kariai

Baltarusijos ginkluotosios pajėgos pradėjo staigų reagavimo pajėgų patikrinimą, rašo „BelTA“, remdamiesi Baltarusijos gynybos ministerija.

Patikrinimo metu kariniai vienetai ir daliniai spręs kovinės parengties atvedimo, žygio į tam skirtas vietoves ir kovinio rengimo užduočių vykdymo klausimus.

Audito tikslas – įvertinti personalo pasirengimą ir gebėjimą operatyviai reaguoti į galimą krizinių situacijų atsiradimą.

„Kariniai padaliniai ir daliniai veiks nepažįstamose reljefo vietose sparčiai besikeičiančioje aplinkoje. Dalyvaujančių pajėgų sudėtis bus pamažu didinama, o tai išbandys jų gebėjimą atremti karines grėsmes tiek ant žemės, tiek ore“, – rašo Baltarusijos gynybos ministerija.

Ministerija paaiškino, kad patikrinimas yra sudėtingas. Didelis dėmesys skiriamas pagalbinėms sistemoms, kurios turėtų sudaryti palankias sąlygas kovinių karinių vienetų veiklai.

„Vykstantys įvykiai yra viena efektyviausių karių rengimo formų ir nekelia jokios grėsmės nei visai Europos bendruomenei, nei konkrečiai kaimyninėms šalims“, – pridūrė spaudos tarnyba.

Patikrinimo metu bus perkelta nemažai karinės technikos. Tai gali apsunkinti vairavimą viešaisiais keliais. Krašto apsaugos ministerija prašo gyvenviečių gyventojų ir vairuotojų atsižvelgti į šią informaciją ir būti itin atidžius, atsižvelgiant į matomumą ir oro sąlygas.

2022 05 04 12:14
Spausdinti
Rekomenduojami video
Naujienos iš interneto
traffix.lt