pirmadienis, sausio 17 d.
Baltarusijoje politinių kalinių skaičius gruodį pasiekė 970
BNS
Pixabay

Baltarusijoje politinių kalinių skaičius gruodį padidėjo 82 asmenimis ir išaugo iki 970 žmonių, šeštadienį pranešė žmogaus teisių organizacija „Viasna“.

„Politinių kalinių skaičius per mėnesį išaugo 82 asmenimis ir gruodžio 30-ąją siekė 970, toliau nestabdomai augdamas“, – sakoma organizacijos pranešime.

Be kitų, tardymo izoliatoriuje ir toliau yra laikomi dalis „Viasna“ narių, įskaitant organizacijos pirmininką Alesį Bialiackį.

Žmogaus teisių gynėjų teigimu, tęsiasi ir taikių protesto akcijų dalyvių bei piliečių, kurie naudojo baltai-raudonai-baltą simboliką, sulaikymai.

„Viasna“ duomenimis, gruodžio mėnesį buvo įvykdyti 29 administraciniai areštai, kurių bendra trukmė – 381 diena.

„Tęsiamas protestų prieš prezidento rinkimų rezultatų klastojimą dalyvių, disidentų bei valdžios kritikų traukimas baudžiamojon atsakomybėn“, – sakoma pranešime.

Žmogaus teisių aktyvistai ir žurnalistai ir toliau fiksuoja daugybę žiauraus elgesio su piliečiais, įkalintais dėl politinių priežasčių, faktų, pažymėjo organizacija.

Baltarusijos autoritarinio lyderio Aliaksandro Lukašenkos režimas užpernai ėmėsi brutalių priemonių beprecedenčiam opozicijos protestų judėjimui nuslopinti. Šie protestai įsiplieskė 2020-ųjų rugpjūtį, kai A. Lukašenka buvo paskelbtas prezidento rinkimų, kuriuos opozicija ir Vakarų šalys laiko suklastotais, nugalėtoju.

Šalyje buvo areštuota per 35 tūkst. žmonių, tūkstančiai buvo sumušti teisėsaugininkų, keli protestuotojai žuvo. Visi pagrindiniai A. Lukašenkos oponentai buvo įkalinti ar priversti pasitraukti į užsienį. Minsko režimas taip pat negailestingai slopino pilietinę visuomenę ir nepriklausomą žiniasklaidą.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama.

2022 01 01 15:48
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt