šeštadienis, rugsėjo 19 d.
Baltarusijos opozicijos veikėjas dėl grasinimų pasitraukė iš šalies
BNS

Iškilus Baltarusijos menininkas ir dizaineris Vladzimiras Cesleris nurodė išvykęs iš šalies dėl grasinimų susidoroti, bet teigė liksiantis opozicijos įkurtos Koordinacinės tarybos nariu, šeštadienį pranešė naujienų portalas tut.by.

„Konkrečių grasinimų iš konkrečių žmonių nebuvo, bet man pasakė: „Tu ką, nori, kad tave užvoluotų į asfaltą?“ Draugai pasiūlė pagalbą ir, galima sakyti, mane pervežė. Aš – saugioje vietoje. Aišku, toliau dirbsiu Baltarusijos labui. Ir, tikiuosi, greitai grįšiu namo“, – V. Ceslerį citavo tut.by.

Menininkas pridūrė, kad liks Koordinacinės tarybos, įkurtos pagrindinės opozicijos kandidatės Sviatlanos Cichanouskajos iniciatyva ir turinčios rūpintis taikiu valdžios perdavimu po rugpjūčio 9-ąją įvykusių ginčijamų prezidento rinkimų, narys.

Baltarusijos generalinis prokuroras Aliaksandras Kaniukas šią savaitę paskelbė, kad Koordinacinės tarybos veikla prieštarauja šalies konstitucijai ir yra nukreipta į „valdžios užgrobimą“. Dėl šios priežasties Baltarusijos tyrimų komitetas pradėjo baudžiamąjį tyrimą dėl įtariamų raginimų imtis veiksmų, kuriais siekiama padaryti žalą nacionaliniam saugumui.

Autoritarinio lyderio A. Lukašenkos pergalės paskelbimas po rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų išprovokavo didžiausias demonstracijas Baltarusijoje nuo šalies nepriklausomybės paskelbimo 1991 metais, kai subyrėjo Sovietų Sąjunga.

Pirmosiomis protestų dienomis milicijai brutaliai mėginant malšinti demonstracijas buvo sulaikyta beveik 7 tūkst. žmonių. Šimtai protestuotojų buvo sužeisti ir hospitalizuoti, taip pat buvo daug pranešimų apie sulaikytųjų mušimus, kankinimus ir prieš juos nukreiptą psichologinį smurtą. Mažiausiai trys protestų dalyviai žuvo. 

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 22 18:57
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt