antradienis, rugsėjo 22 d.
Baltarusijos sostinėje protestuoja dešimtys tūkstančių žmonių
BNS

Dešimtys tūkstančių žmonių susirinko sekmadienį Minsko centre į prieš vyriausybę nukreiptą demonstraciją protestuoti prie prezidento Aliaksndro Lukašenkos perrinkimą, pranešė AFP agentūros žurnalistas.

Sekmadieninis mitingas yra naujausia protesto akcija dėl Aliaksandro Lukašenkos ginčytino perrinkimo. Anksčiau autoritarinis šalies vadovas pasiuntė savo liūdnai pagarsėjusią riaušių policiją išvaikyti spontaninius mitingus, kurie buvo surengti po to, kai prieš dvi savaites A. Lukašenko oficialiai buvo perrinktas šeštai kadencijai. Kritikai sako, kad rinkimų rezultatai buvo suklastoti.

Tūkstančiai raudonos ir baltos spalvos vėliavomis apsigaubusių protestuotojų užtvindė Nepriklausomybės aikštę, kur taip pat grupė moterų protestavo prieš policijos smurtą prieš opozicijos rengiamą „Maršą už laisvą Baltarusiją“.

„Mes turime tik du reikalavimus: sąžiningi rinkimai ir nutraukti smurtą“, – agentūrai AFP sakė 32 metų Igoris.

Pareigūnai anksčiau perspėjo šalies gyventojus nedalyvauti „nelegaliose demonstracijose“, o vietos žiniasklaida socialiniuose tinkluose skelbia vaizdo įrašus, kuriuose užfiksuotos vandens patrankos ir riaušių policija su skydais, judanti link Nepriklausomybės aikštės.

Baltarusijos gynybos ministerija sako, kad imsis priemonių apsaugoti Antrojo pasaulinio karo memorialus, kuriuos vadina „šventomis vietomis“. Taip pat Minsko centre uždarytos keturios metro stotys.

Solidarumas su baltarusiais sekmadienį ketina išreikšti ir Lietuva, kur planuojama suformuoti gyvąją grandinę nuo Vilniaus iki Baltarusijos sienos.

Nenori „antrosios Ukrainos“

Europos Sąjunga nepripažįsta Baltarusijos prezidento rinkimų rezultatų ir žada įvesti sankcijas Baltarusijos pareigūnams, atsakingiems už rezultatų suklastojimą bei policijos smurtą prieš protestuotojus, kurių beveik 7 tūkst. buvo suimta, o daugelis jų teigė buvę mušami ir kankinami policijos nuovadose.

Europos Sąjungos (ES) užsienio politikos vadovas Josepas Borellis (Žozepas Borelis) sekmadienį perspėjo, kad negalima leisti Baltarusijai tapti „antrąja Ukraina“, ir pridūrė, jog būtina turėti reikalų su 65 metų prezidentu Aliaksandru Lukašenka – ilgiausiai šalį valdančiu lyderiu Europoje.

„Paskutiniu Europos diktatoriumi“ vadinamas A. Lukašenka atmeta raginimus trauktis bei galimybę engti naujus rinkimus. Jis nurodė saugumo tarnyboms numalšinti neramumus ir užtikrinti sienų apsaugą.

Baltarusijos teisėsauga taip pat pradėjo tyrimą dėl opozicijos inicijuotos Koordinacinės tarybos, kuri siekia naujų rinkimų ir taikaus valdžios perdavimo, po to, kai, kaip teigia A. Lukašenko, oponentai panoro „užimti valdžią“.

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 08 24 08:59
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt