trečiadienis, rugsėjo 23 d.
Baltarusijos tarnybos tikrina pranešimus apie sulaikytų demonstrančių išžaginimus
Alfa.lt

Baltarusijos tyrimų komitetas ketvirtadienį nurodė tikrinantis internete paskelbtą informaciją, kad keletas moterų, sulaikytų per pastaruoju metu šalį krečiančius opozicijos protestus, buvo išžagintos izoliatoriuose.

„Įvairiuose tinklalapiuose pasirodė informacijos, kad Gardino ligoninėse esama moterų, nukentėjusių nuo lytinio smurto laikino sulaikymo vietose, apie ką su anonimiškumo sąlyga pranešė gydytojai ginekologai“, – sakoma Tyrimų komiteto pranešime, paskelbtame per susirašinėjimo platformą „Telegram“.

Komitetas pridūrė, kad informaciją apie piliečius, nukentėjusius per „masines riaušes“ ir areštus, medicinos darbuotojai operatyviai teikia regioninėms tyrimų institucijoms.

„Šiuo metu užregistruotų pranešimų arba pareiškimų, susijusių su žiniasklaidos nurodytomis aplinkybėmis, tyrimų padaliniai neturi. Be to, iš piliečių, apklaustų dėl rugpjūčio 9–12 d. įvykių, panašios informacijos negauta. Nė viename iš medicinos įstaigų pateiktų dokumentų tokios informacijos taip pat nėra“, – sakoma komiteto pareiškime.

„Jeigu būtų gauta piliečių pareiškimų pagal nurodytus faktus, Tyrimų komitetas pateiks teisinį įvertinimą“, – pažymėjo pareigūnai.

A. Lukašenkos pergalės paskelbimas po rugpjūčio 9-ąją įvykusių prezidento rinkimų išprovokavo didžiausias demonstracijas Baltarusijoje nuo šalies nepriklausomybės paskelbimo 1991 metais, kai subyrėjo Sovietų Sąjunga.

Pirmosiomis protestų dienomis milicijai brutaliai mėginant malšinti demonstracijas buvo sulaikyta beveik 7 tūkst. žmonių. Šimtai protestuotojų buvo sužeisti ir hospitalizuoti, taip pat buvo daug pranešimų apie sulaikytųjų mušimus, kankinimus ir prieš juos nukreiptą psichologinį smurtą. Mažiausiai trys protestų dalyviai žuvo.

Trečiadienį Europos Sąjunga paskelbė nepripažįstanti rinkimų Baltarusijoje rezultatų ir pradedant rengti sankcijas atsakingiesiems už balsų klastojimą ir smurtą prieš taikius protestuotojus.

2020 08 20 19:21
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt