sekmadienis, rugsėjo 20 d.
Baltarusijos valdžia patvirtina, kad M. Kalesnikava sulaikyta
BNS

Baltarusijos Valstybinis sienos apsaugos komitetas (GPK) patvirtino, kad opozicijos veikėjai Antonas Radniankovas ir Ivanas Kravcovas išvyko į Ukrainą, o Maryja Kalesnikava buvo sulaikyta.

„Antonas Radniankovas, Ivanas Kravcovas ir Maryja Kalesnikava rugsėjo 8 dieną apie 4 val. pabandė išvykti iš Baltarusijos teritorijos per... Aliaksandraukos perėją prie Baltarusijos ir Ukrainos sienos“, – žurnalistams sakė GPK atstovas Antonas Byčkovskis.

Jis pažymėjo, kad „Radniankovas, Kravcovas ir Kalesnikava, važiavę automobiliu BMW, perėjo pasienio muitinės kontrolę ir nuvažiavo Ukrainos link“, bet jiems pamačius pasieniečių padalinį „mašina staigiai padidino greitį, sukeldama pavojų [vieno] kariškio gyvybei“.

Pasak atstovo, „atsižvelgiant į perėjos infrastruktūros ir valstybės sienos linijos toje atkarpoje ypatumus stiprinama valstybės sienos apsauga, buvo dislokuoti papildomi pasieniečių padaliniai“.

Tarp baltarusių ir ukrainiečių perėjų toje vietoje yra 13 km, nuo baltarusių punkto iki sienos – 6 km, sakė jis.

M. Kalesnikava atsidūrė lauke – „iš esmės ją tikriausiai išmetė“ iš transporto priemonės, kuri toliau judėjo Ukrainos link, patikslino A. Byčkovskis,

Jo teigimu, A. Radniankovas ir I. Kravcovas išvyko iš Baltarusijos teritorijos, o M. Kalesnikava šiuo metu yra sulaikyta.

Ukrainos valstybinė sienos apsaugos tarnyba savo ruožtu naujienų agentūrai „Interfax“ nurodė, kad į šalį atvyko A. Radniankovas ir I. Kravcovas, bet M. Kalesnikava ukrainiečių perėjoje nepasirodė.

Kaip sakė tarnybos atstovas Andrijus Demčenka, A. Radniankovas ir I. Kravcovas šiuo metu atlieka būtinas kontrolės procedūras dėl valstybinės sienos kirtimo.

Tuo tarpu šaltinis opozicionierių aplinkoje anksčiau „Interfax“ sakė, kad minimų trijų opozicijos Koordinacinės tarybos narių bandymas kirsti sieną su Ukraina galėjo būti specialiųjų tarnybų inscenizacija.

„Nei Antonas Radniankovas, nei Ivanas Kravcovas, nei Maryja Kalesnikava neplanavo išvykti į užsienį. Jie [tam] kategoriškai nepritarė. Prie sienos jie atsidūrė po sulaikymo. Tikriausiai juos ten nuvežė iš tardymo izoliatoriaus ir, kaip Volhą Kavalkovą, privertė išvykti iš šalies“, – sakė šaltinis.

Šaltinio nuomone, specialiosios tarnybos galėjo inscenizuoti M. Kalesnikavos bandymą nelegaliai kirsti sieną: „Tikriausiai įvyko inscenizacija, tokia provokacija, per kurią Kalesnikavą ir sulaikė.“

Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB BNS sutikimo draudžiama

2020 09 08 13:08
Spausdinti
Sponsored video
Naujienos iš interneto
traffix.lt